Pēc smaga kritiena Sočos slimnīcā nogādā norvēģu snovbordistu Horgmū, Mixnews.lv

Pēc smaga kritiena Sočos slimnīcā nogādā norvēģu snovbordistu Horgmū

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 3. februārī plkst. 13:55

Norvēģu sloupstaila disciplīnas frīstaila snovbordists Torsteins Horgmū, kurš ir viens no galvenajiem pretendentiem uz zelta medaļu gaidāmajās Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs, pirmdien pēc olimpiskajā trasē piedzīvota smaga kritiena nogādāts slimnīcā, ziņo LETA-AFP.

Pašlaik 26 gadus vecais sportists treniņa laikā pēc kritiena smagi piezemējies uz sejas un pleca. Pirms tam Soču frīstaila snovborda trase izpelnījusies plašu sportistu kritiku un tiek dēvēta par pārlieku bīstamu.

Pēc kritiena Horgmū ticis ietīts brezentā un nonests no trases, bet aculiecinieki stāsta, ka viņš spējis kustināt savas rokas. Sportists bijis pie samaņas, taču jutis lielas sāpes, tāpēc nogādāts slimnīcā.

Tiek ziņots, ka pagājušā gada X-spēļu uzvarētājs "Big Air" disciplīnā lauzis atslēgas kaulu un olimpiskās spēles viņam, visticamāk, noslēgušās vēl nesākušās. Viņš neveiksmīgi izpildījis 270 grādu lēcienu - nepareizi piezemējies uz sliedes un pēc tam nokritis uz tālāk esošajām kāpnēm, smagi nokrītot uz sejas un labā pleca.

Kvalifikācijas sacensības sloupstailā paredzētas jau šajā ceturtdienā - dienu pirms Olimpiādes atklāšanas ceremonijas.

Šīs sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā norvēģis ieņem trešo vietu. Olimpiskie snovbordisti uzsver, ka sloupstaila disciplīnas trasē ir jāievieš izmaiņas, jo vairāki to elementi padarīti pārāk stāvi. Tiek izteikta neizpratne, kāpēc trases plānošanas darbos nav tikuši iesaistīti starptautiski atzīti eksperti.

Soču olimpiskās spēles būs pirmās vēsturē, kurās iekļauta snovborda frīstaila disciplīna sloupstails.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7.februāra līdz 23.februārim.

Komentāri