Ar skeletonam veltītas pastmarkas izdošanu Latvijas Pasts svinēs Soču olimpiādes atklāšanu, Mixnews.lv

Ar skeletonam veltītas pastmarkas izdošanu Latvijas Pasts svinēs Soču olimpiādes atklāšanu

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 4. februārī plkst. 12:27

Latvijas Pasts piektdien, 7.februārī, kad norisināsies Soču olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija, izdos jaunāko sporta sērijas pastmarku - "Skeletons", informēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks piektdien Rīgas pasta centrā "Sakta", Brīvības bulvārī 32. Pastmarkas prezentācija paredzēta pl.10:00, un bez satiksmes ministra Anrija Matīsa un Latvijas Pasta valdes priekšsēdētāja Arņa Salnāja tajā piedalīsies arī olimpiešu Martina un Tomasa Dukuru mamma Marina Dukure un Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis.

Prezentācijas laikā ikviens interesents jauno pastmarku varēs apzīmogot ar speciālu zīmogu un nosūtīt sveicienus mūsu sportistiem Sočos.

Pastmarkas dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns, un tā izdota 30 000 eksemplāru tirāžā. Jaunā pastmarka paredzēta vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanai uz jebkuru pasaules valsti ārpus Eiropas Savienības - tās nominālvērtība ir 85 eiro centi.

Latvijas skeletonisti olimpiskajās spēlēs piedalās kopš 2002.gada. 2010.gada Vankūveras Olimpiādē Martins Dukurs izcīnīja sudraba godalgu, un arī šoreiz viņš būs galvenais pretendents uz zeltu.

Pēdējos gados M.Dukurs bijis pasaulē labākais skeletonists, triumfējot piecās Pasaules kausa izcīņās pēc kārtas, bet šogad vicečempiona godu ieguva viņa brālis Tomass. Bez Dukuriem Latviju olimpiskajās spēlēs skeletonā pārstāvēs arī Lelde Priedulēna.

Soču olimpiskās spēles risināsies no 7. līdz 23.februārim, un Latviju tajās pārstāvēs 58 sportistu komanda.

Skeletons pirmo reizi olimpisko spēļu sacensību programmā tika iekļauts 1928.gadā, pēc tam 1948.gadā, un tikai no 2002.gada tas bijis katrā Olimpiādē.

Komentāri