Jānis Kvēps: Pirms Olimpiādes visiem iespējas ir vienādas, Mixnews.lv

Jānis Kvēps: Pirms Olimpiādes visiem iespējas ir vienādas

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 5. februārī plkst. 07:04

Sporta ārts ikvienas sacensības, taču Olimpiādē jo īpaši ir tikpat svarīgs cilvēks kā labs sportists. No tā, cik rūpīgi tiks kontrolēta sportistu veselība, ir atkarīgas arī uzvaras. Ilggadējais Latvijas hokeja izlases ārsts Jānis Kvēps uz Sočiem izlidos 6.janvārī ar īpašo čarterreisu.

"Olimpiādes sākumā visiem ir līdzīgas iespējas, taču, protams, ir komandas favorīti - Kanāda, Krievija. Taču ir slikts tas karavīrs, kurš nevēlas kļūt par ģenerāli," intervijā radio Baltkom teica Kvēps.

Kvēps piebilda, ka būs ļoti labi, ja Latvijas izlase "tiks ārā no grupas".

"Mums pagaidām ir grūti novērtēt, kāda ir spēlētāju fiziskā forma, jo daži ieradīsies uzreiz Sočos, piemēram, Kristers Gudļevskis. Taču tie, kuri lidos kopā ar mani, ir labā formā," teica Kvēps.

фото

Ārsts arī novērtēja drošības līmeni sportam, ar kuru nodarbojies lielāko daļu savas profesionālās dzīves.

"Gan pats hokejs, gan arī inventārs - nūjas, slidas, vārtsarga ekipējums - ir mainījies līdz nepazīšanai. Agrāk aizsargi tā samirka, ka kāju nebija iespējams pacelt. Tie paši par sevi nav viegli, bet mitri - ir vienkārši nepaceļami," skaidro Jānis Kvēps.

Taču laukumā no traumām izvairīties nav iespējams, uzskata sporta ārsts.

"Ja mēs runājam par traumām, tad hokejs ir neparedzams. Var arī sadot atbilstoši noteikumiem tā, ka maz neliksies. Ir arī "netīri" paņēmieni - ķeksēt ar nūju. Manā praksē ir bijuši divi gadījumi, kad ar nūju ir traumēta acs," atzīst Kvēps.

Kvēps arī saka, ka ir ļoti priecīgs, ka Latvijas karogu Olimpiādes atklāšanas ceremonijā nesīs tieši hokejists Sandis Ozoliņš. Jāatgādina, ka Ozoliņš būs trešais hokejists, kas nesīs Latvijas karogu atklāšanas ceremonijā.

Noskaties visu interviju ar sporta ārstu Jāni Kvēpu (krievu val.)!

Komentāri