Treniņos Soču trasē cietis jau trešais snovborda frīstaila sportists, Mixnews.lv

Treniņos Soču trasē cietis jau trešais snovborda frīstaila sportists

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 5. februārī plkst. 17:07

Slovēnijas sloupstaila disciplīnas frīstaila snovbordiste Cilka Sadara trešdien kļuva jau par trešo šī sporta veida disciplīnas pārstāvi, kas guvusi traumu treniņos olimpiskajā Soču trasē, ziņo LETA.

Pašlaik 22 gadus vecā sportiste kritienu piedzīvoja savā pēdējā lēcienā, traumējot labo kāju, vēsta Krievijas un Vācijas mediji.

Pirms tam pirmdien Norvēģijas sloupstaila snovbordists Torsteins Horgmū, kurš bija reāls pretendents uz olimpisko zelta medaļu, pēc olimpiskajā trasē piedzīvota smaga kritiena tika nogādāts slimnīcā. Vēlāk noskaidrojās, ka Olimpiāde atlētam beigusies pat nesākusies, jo viņš lauzis atslēgas kaulu.

Savukārt otrdien somiete Marika Enne piedzīvoja kritienu savā pēdējā lēcienā, atsitot galvu pret zemi. Sportiste tomēr spēja pabeigt distanci, taču pēc tās viņa tika aiznesta uz nestuvēm.

Pirms tam Soču frīstaila snovborda trase izpelnījusies plašu sportistu kritiku un tiek dēvēta par pārlieku bīstamu. Pēc Horgmū kritiena trases veidotāji veica izmaiņas tās struktūrā ar mērķi padarīt to mazāk bīstamu. Iepriekš sportisti bija izteikuši neapmierinātību, ka vairāki trases elementi ir pārāk stāvi.

Kvalifikācijas sacensības sloupstailā paredzētas jau šajā ceturtdienā - dienu pirms Olimpiādes atklāšanas ceremonijas.

Soču olimpiskās spēles būs pirmās vēsturē, kurās iekļauta snovborda frīstaila disciplīna sloupstails.

Šajā disciplīnā startēt bija plānojis arī pēdējo divu olimpisko spēļu čempions akrobātikas ("halfpipe") disciplīnā Šons Vaits no ASV, tomēr trešdien viņš paziņojis, ka šo iespēju neizmantos un koncentrēsies sacīkstēm akrobātikas disciplīnā. Zināms, ka otrdien treniņbrauciena laikā amerikānis guva rokas traumu, tomēr savu izvēli ar to nepamato.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7.februāra līdz 23.februārim.

Komentāri