Latvijas hokeja izlases kapteinis Sočos būs Ozoliņš, Mixnews.lv

Latvijas hokeja izlases kapteinis Sočos būs Ozoliņš

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 5. februārī plkst. 17:23

Latvijas hokeja izlases kapteinis gaidāmajās Soču olimpiskajās spēlēs būs aizsargs Sandis Ozoliņš, bet vēl nav izlemts, kuri būs viņa palīgi, ziņo LETA.

Latvijas hokeja izlase uz Sočiem dosies ceturtdienas rītā, bet olimpiskais hokeja turnīrs sāksies 12.februārī.

"Esmu gandarīts, ka pirms izcīnījām vietu Olimpiādē. Daudzi to nenovērtē, ka Latvija jau ceturto reizi pēc kārtas spēlēs olimpiskajās spēlēs," preses konferencē izteicās Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans. "Par šo notikumu esmu saņēmis apsveikumus no vairākiem citu izlašu treneriem - liels paldies hokejistiem. Turnīrā jāatdod visi spēki, un domāju, ka katrā spēlē hokejisti spēlēs no visas sirds. Lai viņiem veicas. Šis ir izcils panākums katram no spēlētājiem."

Lipmans izvairīgi runāja par iespējamo valstsvienības spēlētāju prēmēšanu, ja Olimpiādē izdosies veiksmīgs starts, jo dalība olimpiskajās spēlēs jau pati par sevi esot gods.

LHF prezidents atklāja, ka arī sadarbība ar Latvijas Olimpisko komiteju bijusi laba, jo tā nodrošinājusi hokeja izlasei apģērbu un izmitināšanu Sočos.

"Pirms gada kvalifikācijas turnīrs bija ļoti emocionāls, bet tā jau ir vēsture. Braucam kā komanda, lai cīnītos ar sirdi katrā spēlē. Tāds ir mūsu galvenais uzdevums. Visi brauc cīnīties par valsti un viens par otru," izteicies Ozoliņš.

Tikmēr Latvijas izlases galvenā trenera Teda Nolana palīgs Toms Kūlens atklāja, ka vēl nav izlemts, kurš būs pirmais vārtsargs Soču olimpiskajās spēlēs - izvēle tiks izdarīta starp Edgaru Masaļski un Kristeru Gudļevski.

"Visi hokejisti ir labā formā. Pēdējās dienās treniņos esam strādājuši pie komandas sistēmas izveides un tās kondīcijas uzlabošanas. Treniņos bijuši gandrīz visi spēlētāji, turklāt nevienam nav savainojumu, kas ir ļoti labi. Ar treneri Nolanu runājām, ka Zemgus Girgensons, visticamākais, spēlēs centra uzbrucēja pozīcijā," izteicās Kūlens.

Treneris pavēstīja, ka Olimpiādē katram virknējumam būs savs uzdevums - vieniem būs vairāk jādomā par uzbrukumu, citiem par aizsardzību, bet būs arī maiņa, kas spēlēs enerģiski.

"Svarīgi ir izveidot komandu, kam deg acis. Ar spēcīgu kolektīvu varam panākt daudz," atzina LHF ģenerālsekretārs Māris Baldonieks, kurš atklāja, ka vēl joprojām tiek strādāts pie 10.februāra pārbaudes spēles ar Austriju organizēšanas. "Šis mačs nevar būt oficiāls, bet strādājam, un ticu, ka viss būs kārtībā. Mums vajag kārtīgus tiesnešus."

Tāpat Baldonieks sacīja, ka šobrīd nav aktuāls jautājums par rezervistu piesaistīšanu valstsvienībai, turklāt potenciālo rezervistu saraksts nemaz netika izveidots.

Uz Sočiem izlase dosies 23 spēlētāju sastāvā, bet Gudļevskis, Girgensons un Nolans komandai pievienosies jau norises vietā.

Soču olimpiskais hokeja turnīrs ilgs no 12. līdz 23.februārim, un tajā jau ceturto reizi pēc kārtas piedalīsies arī Latvija, aizvadot cīņas vienā grupā ar Šveici, Čehiju un Zviedriju.

Latvijas hokeja valstsvienības sastāvs 2014.gada ziemas olimpiskajām spēlēm:

vārtsargi - Kristers Gudļevskis (Sirakjūsas "Crunch", AHL), Ervīns Muštukovs ("Esbjerg", Dānija), Edgars Masaļskis ("Poprad", Slovākija);

aizsargi - Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas "Dinamo", KHL), Oskars Bārtulis (Doņeckas "Donbass", KHL), Artūrs Kulda (Ufas "Salavat Julajev", KHL), Ralfs Freibergs (Boulinggrīnas "Falcons", NCAA);

uzbrucēji - Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Lauris Dārziņš (visi - Rīgas "Dinamo"), Mārtiņš Karsums (Maskavas "Dinamo", KHL), Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts (abi - Jaroslavļas "Lokomotiv", KHL), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes "ZSC Lions", Šveice), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas "Servette", Šveice), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes "Pinguine", Vācija), Koba Jass (Liberecas "Bili Tygri", Čehija), Juris Štāls ("Poprad", Slovākija), Armands Bērziņš (Atirau "Beibaris", Kazahstāna), Zemgus Girgensons (Bufalo "Sabres", NHL).

Komentāri