Bērziņš olimpiešiem novēl no personībām izveidot vienotu komandu (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Bērziņš olimpiešiem novēl no personībām izveidot vienotu komandu (FOTO, VIDEO) (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 6. februārī plkst. 09:27

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš ceturtdien svinīgajā Latvijas olimpiskās delegācijas pavadīšanā uz Soču olimpiskajām spēlēm novēlēja sportistiem, un it īpaši hokeja izlasei, no personībām izveidot vienotu komandu, ziņo LETA.

Pirmo reizi vēsturē Latvijas un Lietuvas delegācija uz ziemas olimpiskajā spēlēm ceturtdien no lidostas "Rīga" dodas ar īpaši apdrukātu "Boeing 737" lidmašīnu. Ar to uz Sočiem dodas lielākā daļa Latvijas delegācijas.

фото

фото

"Sveicu olimpiešus ar piedalīšanos olimpiskajās spēlēs, jo tas ir katra sportista sapnis. Īpaši hokejā novēlu, lai lielās personības spētu izveidot vienotu komandu, bet mums visiem pārējiem atliek turēt īkšķus," pasākumā pauda Bērziņš. "Esot kopā ar Lietuvu, varam sasniegt daudz vairāk."

фото

фото

"Sočos tiks runāts gan par sportu, gan politiku, bet nesteigsimies ar atbildi, vai tas ir labi vai slikti, jo tieši politika deva mums brīvību. Novēlu visiem igauņu mieru, lietuviešu sīkstumu un latviešu azartu. Ja jūs ticēsiet uzvarai, uzvara ticēs jums," sportistiem ceļa vārdus teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs un Latvijas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers.

"Esmu priecīgs, ka uz šādu pasākumu dodamies kopā. Tas parāda Baltijas solidaritāti," izcēla Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs, kurš zināja teikt, ka ar lietuviešu biatlonistiem strādā kādreiz izcilais latviešu biatlonists Ilmārs Bricis. "Basketbols gan diemžēl nav ziemas olimpisko spēļu disciplīna."

фото

фото

Tikmēr izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete novēlēja, lai sportisti olimpiskajā ceļā gūst gandarījumu, lai viņus pavada veiksme un lai tas ir jauns pakāpiens turpmākajā ceļā.

Soči būs trešās ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāvēs 58 sportisti. Sočos Latvijas sportistiem starti plānoti deviņos sporta veidos - ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un šorttrekā.

фото

фото

Vairāki Latvijas sportisti Sočos ieradušies šīs nedēļas sākumā, bet trešdien kalnu olimpiskajā ciematā notika svinīgā Latvijas valsts karoga pacelšanas ceremonija. Uz pasākumu bija ieradušies visi kamaniņu braucēji, kalnu slēpotājs Roberts Rode, skeletoniste Lelde Priedulēna, kā arī treneri un apkalpojošais personāls, informēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Latvijas komandas vārdā LOK viceprezidents Einars Fogelis ciemata vadībai uzdāvināja komandas rakstainos cimdus, cepuri, šalli un somu. Savukārt Latvijas delegācija saņēma baltus cimdus ar Soču ziemas olimpisko spēļu simboliku.

фото

фото

фото

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23.februārim.

Foto: Māris Morkāns, mixnews.lv

Komentāri 1
5ceneaX6pirms 5 gadiem
Malači! Man jau šoreiz arī tā kā gribējās pievienoties, bet nebiodēja laika prognoze un vīrišķīgais sastāvs, kas, beigās izrādās, nemaz nebija tik vīrišķīgs, kā domāts.