Olimpiādei līdzi sekos vairāk nekā divas trešdaļas iedzīvotāju, Mixnews.lv

Olimpiādei līdzi sekos vairāk nekā divas trešdaļas iedzīvotāju

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 6. februārī plkst. 12:54

Vairāk nekā divas trešdaļas jeb 71% Latvijas iedzīvotāju plāno sekot līdzi Ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos, ziņo LETA, atsaucoties uz nesenās aptaujas rezultātiem.

Kā informēja "Viasat" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līna Kārkliņa, iedzīvotāju aptauja veikta šī gada februārī sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Snapshots", aptaujājot 863 Latvijas interneta lietotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem Rīgā, Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

Aptaujas dati liecina, ka 29% iedzīvotāju olimpiskajām spēlēm līdzi sekos ļoti aktīvi, 24% iecerējuši vērot sportistu startus dažos sporta veidos, bet 12% sekos līdzi tikai Latvijas sportistu sasniegumiem.

Latvijas iedzīvotāji no olimpisko spēļu sacensību klāsta visvairāk plāno skatīties hokeju (73%) un bobsleju (61%). Vairāk nekā puse iedzīvotāju sekos līdzi skeletonam un biatlonam, attiecīgi 52% un 51%.

"Soču Ziemas olimpiskās spēles ir nozīmīgs notikums, un tas, kā jau bija sagaidāms, ir izraisījis lielu Latvijas iedzīvotāju interesi," citēts "Viasat" vadītājs Baltijas valstīs Raivo Rosts, atgādinot, ka "Viasat" kā oficiālā Ziemas olimpisko spēļu televīzija skatītājiem spēļu laikā piedāvās speciāli izveidotus sešus "Viasat OS" kanālus, kur tiešraidē tiks translēti notikumi no Olimpiādes, kā arī olimpisko ziņu kanālu "Viasat OS" augstas izšķirtspējas kvalitātē.

Aktīvāk olimpiskās spēles iecerējuši vērot vīrieši (77%), lai gan arī vairāk nekā puse sieviešu (66%) jutīs līdzi saviem favorītiem. Ja par četriem iecienītākajiem sporta veidiem lielāku interesi izrāda vīrieši, tad sieviešu vidū spēcīgu interesi izraisa daiļslidošana.

Šis sporta veids ierindojas trešajā vietā pēc popularitātes sieviešu auditorijā, un to vērot iecerējuši 54% daiļā dzimuma pārstāvju. Kopumā vienlīdz augstu ieinteresētību sekot līdzi olimpiskajiem notikumiem pauž gan pilsētnieki, gan laukos mītošie, turklāt neatkarīgi no vecuma.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23.februārim, bet Latviju tajās pārstāves 58 sportisti.

Komentāri