IIHF par Latvijas hokeja izlases startu Sočos: Latvija uzdrošinās sapņot!, Mixnews.lv

IIHF par Latvijas hokeja izlases startu Sočos: Latvija uzdrošinās sapņot!

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 6. februārī plkst. 13:53

Latvijas hokeja izlase Soču olimpiskajās spēlēs tiks uzskatīta par pastarīti, tomēr tā uzdrošinās sapņot un būs gatava sagādāt pārsteigumus, savā pirmsolimpiskajā apskatā pauž Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF).

Soču olimpiskais hokeja turnīrs ilgs no 12. līdz 23.februārim, un tajā jau ceturto reizi pēc kārtas piedalīsies arī Latvija, aizvadot cīņas vienā grupā ar Šveici, Čehiju un Zviedriju.

IIHF uzsver, ka Latvijas izlase ceļazīmi uz Olimpiādi pērn izcīnīja ļoti dramatiskā cīņā, izceļot Mārtiņa Karsuma gūtos vārtus olimpiskās atlases turnīra noslēdzošajā mačā pret Franciju.

"Manas cerības un gaidas, kas saistās ar izlases startu Olimpiādē, slēpjas tās diženumā. Šī ir vieta, kur notiek brīnumi," uzsver Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans, kurš atzīst, ka jūtas kā mazs zēns, gaidot Ziemassvētku dāvanu. "Tik mazai valstij spēlēšana Olimpiādē ir milzīgs sasniegums, taču neviens turp nebrauc, lai atpūstos. Šāds notikums ļauj katram hokejistam izvilkt no sevis to labāko. Uzvarēt grib visi."

Tāpat IIHF uzsver Sanda Ozoliņa faktoru Latvijas izlasē, izceļot, ka valstsvienības kapteinis ir ne tikai burtisks karognesējs olimpiskajā atklāšanas ceremonijā, bet arī simbolisks karoga turētājs visam Latvijas sportam.

Pirmo reizi Latvijas hokeja izlase olimpiskajās spēlēs startēja pirmās brīvvalsts laikā 1936.gadā, kad ierindojās 13.vietā, bet pēc neatkarības atgūšanas tā piedalījusies arī 2002., 2006. un 2010.gada Olimpiādēs, vienreiz izcīnot devīto vietu, bet divreiz ieņemot 12.pozīciju.

Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvijas izlase bija ļoti tuvu iekļūšanai ceturtdaļfinālā, tomēr "play-off" kārtas mačā vien pagarinājumā zaudēja Čehijai.

Komentāri