Bans Gimuns Sočos aicina pacelt balsis pret uzbrukumiem homoseksuāļiem, Mixnews.lv

Bans Gimuns Sočos aicina pacelt balsis pret uzbrukumiem homoseksuāļiem

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 6. februārī plkst. 14:44

Bans Gimuns (pa kreisi)

ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns, ceturtdien - dienu pirms Soču Olimpiādes atklāšanas - uzrunājot Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK), sacīja, ka "mums visiem ir jāpaceļ balsis" pret uzbrukumiem homoseksuāļiem, ziņo LETA-AFP.

"Draudzi profesionāli sportisti - homoseksuāli un heteroseksuāli - iestājas pret aizspriedumiem," Sočos uzrunājot SOK sesiju, sacīja Bans Gimuns.

"Mums visiem ir jāpaceļ balsis pret uzbrukumiem lesbietēm, gejiem, biseksuāļiem, transpersonām vai interseksuāļiem. Mums ir jāvēršas pret arestiem, ieslodzījumu, diskriminējošajiem ierobežojumiem, ar kuriem viņi sastopas," viņš piebilda.

Bans Gimuns savā uzrunā gan konkrēti nepieminēja Krieviju, kur parlaments pērn pieņēma strīdīgus vērtējumus izraisījušo likumu par "homoseksuālisma propagandas" aizliegumu nepilngadīgo vidū.

Aktīvisti likumu uzskata par homofobisku un pauduši aicinājumus boikotēt Soču spēles. Tomēr tam, ka Bans Gimuns nolēmis nākt klajā ar šādu spēcīgu paziņojumu Krievijā tikai dienu pirms Soču Olimpiādes atkāšanas, ir liels simbolisks spēks.

"Es zinu, ka Olimpiskās hartas sestais princips nostiprina SOK noraidījumu visām diskriminācijas formām," sacīja Bans Gimuns. "XXI gadsimtā nav vietas nekāda veida naidam," viņš uzsvēra.

Komentāri