Latvijas hokejisti: Apzināmies atbildību, taču spēku Sočos atklās vien sasniegtie rezultāti, Mixnews.lv

Latvijas hokejisti: Apzināmies atbildību, taču spēku Sočos atklās vien sasniegtie rezultāti

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 6. februārī plkst. 16:34

Latvijas hokeja izlase apzinās atbildību, kādu sev līdzi nes dalība olimpiskajās spēlēs, un Sočos ir gatava radīt pārsteigumus, uzsvēris valstsvienības uzbrucējs Koba Jass.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Latvijas izlase uz Sočiem devusies ceturtdien, bet pirmā spēle tai paredzēta 12.februārī pret Šveici.

"Jūtos ļoti labi. Komanda ir saliedēta, visi viens otru pazīst. Tajā valda lieliska atmosfēra, visi esam gatavi par 100%. Saprotam atbildību, jo olimpiskās spēles nav kā pasaules čempionāts - tas ir daudz nopietnāk. Esam gatavi radīt pārsteigumus," aģentūrai LETA pauda ikdienā Čehijā spēlējošais Jass.

"Ko no manis prasīs, to darīšu. Rādīšu savu labāko spēli un palīdzēšu komandai, kā vien varēšu," piebilda uzbrucējs, kurš treniņos darbojas komandas nomināli ceturtajā maiņā un tiek iespēlēts arī mazākumā. "Nebiju pārsteigts, ka iekļuvu sastāvā. Man to ļoti gribējās un es tam ticēju. Tas ir liels prieks, bet arī atbildība."

Pēc novembrī Rīgā aizvadītajām pārbaudes spēlēm Jass guva traumu, pēc kuras viņš ticis pie minimāla spēles laika.

"Pēc traumas gūšanas paņēmu vēl vienu papildu treneri, lai ātrāk atgūtos un būtu gatavs Olimpiādei. Sezonas sākumā spēlēju daudz, bet pēc traumas treneris saprata manu situāciju un negribēja, lai pārforsēju ar atgriešanos. Ļāva, lai celis kārtīgi sadzīst. Tāpēc deva man spēlēt pa drusciņai, lai sajūtu spēles garšu un negūstu vēl vienu traumu," skaidroja hokejists.

Pēc trešdienas pēdējā treniņa Rīgā Jass no ģērbtuvēm izgāja ar galvā uzliktu Pekinas olimpisko spēļu cepuri, kuru viņš savulaik iemainījis no džudo sportista Jevgēņija Borodavko. "Kopš tās dienas cepuri katru dienu vilku un domāju, ka vēlos tikt uz Olimpiādi."

фото

Lai arī Latvijas hokeja izlase var lepoties ar spēcīgu komandas sastāvu, tās spēku Soču olimpiskajās spēlēs demonstrēs vien uzrādītie rezultāti, uzskata valstsvienības aizsargs Oskars Bārtulis.

"Pēdējie treniņi bija ilgāki, jo izgājām cauri visām taktiskajām lietām. Viss rit pēc plāna," aģentūrai LETA uzsvēra Bārtulis, kurš ikdienā spēlē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Ukrainas klubā Doņeckas "Donbass". "Kaut sastāvs ir spēcīgs, visu parādīs rezultāti. Mēs cīnīsimies un atdosim visus spēkus."

"Pagaidām tiekam iespēlēti vienā pārī ar Artūru Kuldu, tomēr uz vietas mums būs vēl četras dienas un viena pārbaudes spēle. Galējais sastāvs būs vien tad, kad atbrauks galvenais treneris," piebilda aizsargs.

Uz Sočiem ceturtdien devās 23 no 25 izlases spēlētājiem. Vārtsargs Kristers Gudļevskis un uzbrucējs Zemgus Girgensons, kā arī izlases galvenais treneris Teds Nolans komandai no Ziemeļamerikas pievienosies jau Sočos 10.februārī.

Tāpat 10.februārī tiek plānots aizvadīt neoficiālu pārbaudes spēli pret Austrijas valstsvienību.

Bārtulis uzskata, ka trenēšanās kopā teju pilnā sastāvā, kamēr daudzām citām izlasēm vairākums hokejistu pievienosies īsi pirms pašas Olimpiādes, Latvijas izlasei nav liela priekšrocība.

"Tie ir mazi faktori, tomēr viss būs atkarīgs no mums pašiem. Nevajag skatīties uz citiem, bet rādīt pašiem savu spēli," izcēla aizsargs. Soču olimpiskais hokeja turnīrs ilgs no 12. līdz 23.februārim, un tajā jau ceturto reizi pēc kārtas piedalīsies arī Latvija, aizvadot cīņas vienā grupā ar Šveici, Čehiju un Zviedriju.

Komentāri