Ar sacensībām snovborda frīstaila trasē atklāj Soču Olimpiādes programmu, Mixnews.lv

Ar sacensībām snovborda frīstaila trasē atklāj Soču Olimpiādes programmu

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 6. februārī plkst. 14:36

Kanādietis Sebastjans Tutāns

Ar kvalifikācijas sacensībām snovborda frīstaila sloupstaila disciplīnā ceturtdien atklāta Soču olimpisko spēļu programma, ziņo LETA.

Vīriešu kvalifikācijas sacensībās labākos rezultātus pirmajā grupā uzrādīja norvēģis Stāle Sannbehs, soms Pētu Pīroinens, kanādietis Sebastjans Tutāns un brits Džeimijs Nikolss, kuri visi līdz ar to nodrošinājuši vietu finālā. Savukārt no otrās grupas finālu sasniedza kanādietis Maksēns Paro, soms Rope Tonteri, zviedrs Svens Tērgrēns un norvēģis Jermunns Brātens. Pārējais 21 sacensību dalībnieks sacensības turpinās pusfinālā.

Pusfināla un fināla sacensības sloupstaila disciplīnas sportisti aizvadīs sestdien.

Savukārt sieviešu konkurencē no abām kvalifikācijas grupām ceturtdien finālu sasniedza šveicietes Izabella Derungsa un Elina Kensa, austrāliete Tora Braita, kanādiete Spensere O'Braiena, somiete Enija Rukajarvi, amerikānietes Džeimija Andersone un Kerlija Šora, kā arī austriete Anna Gassere. Pārējās 15 sportistes sacentīsies pusfinālā. Pusfināla un fināla sacensības dāmas aizvadīs svētdien.

Olimpiskā sloupstaila trase piedzīvojusi vairāku elementu pārbūvi pēc tam, kad treniņu laikā tajos traumas guva trīs sportisti. Kritiena rezultātā piedzīvota atslēgas kaula lūzuma dēļ no sacensībām izstāties spiests bija norvēģis Torsteins Horgmū, kurš bija reāls pretendents uz olimpisko zelta medaļu.

Ceturtdien olimpisko spēļu programmā paredzētas arī frīstaila slēpošanas kvalifikācijas sacensības mogula disciplīnā sievietēm, kā arī daiļslidošanas komandu sacensību īsā programma vīriem un pāriem.

Citviet ceturtdien pārtraukta tika pirmo treniņbraucienu sesija kalnu slēpošanas nobrauciena disciplīnā sievietēm, jo smagu kritienu piedzīvoja itāliete Daniela Merigeti. Viņa paglabās no nopietnām traumām, tomēr trases darbinieki bija spiesti veikt izmaiņas pēdējā trases tramplīna augstumā.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23.februārim, bet Latviju tajās pārstāves 58 sportisti.

Komentāri