Zviedrijas hokeja vārtsardzei aizliegts Sočos spēlēt ar Lokomotiv traģēdijā bojāgājušā Līva portretu uz ķiveres, Mixnews.lv

Zviedrijas hokeja vārtsardzei aizliegts Sočos spēlēt ar Lokomotiv traģēdijā bojāgājušā Līva portretu uz ķiveres

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 6. februārī plkst. 20:43

Soču olimpisko spēļu rīkotāji Zviedrijas sieviešu hokeja izlases vārtsardzei Valentīnai Valnerei aizliegusi Olimpiādes turnīrā spēlēt ar Krievijas kluba Jaroslavļas "Lokomotiv" traģēdijā bojāgājušā tautieša vārtsarga Stefana Līva portretu uz ķiveres, ziņo LETA.

"Kādi Starptautiskās Olimpiskā komitejas (SOK) noteikumi liedz uz ķiveres būt cilvēku portretiem," izteikusies Valnere. "Zināju, ka uz ķiveres nedrīkst paust savus politiskos uzskatus, taču aizliegumi uz tās likt cilvēka portretu šķiet vienkārši smieklīgi."

Līvs 2006.gadā ar Zviedrijas izlasi triumfēja Turnīnas olimpiskajās spēlēs.

Trīsdesmit gadus vecais Līvs gāja bojā 2011.gada 7.septembrī, kad īsi pēc pacelšanās no Krievijas pilsētas Jaroslavļas lidlauka avarēja lidmašīna Jak-42. Lidmašīnā atradās tās apkalpes locekļi, visi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba "Lokomotiv" spēlētāji un kluba personāls. Aviokatastrofā gāja bojā arī leģendārais latviešu hokejists Kārlis Skrastiņš.

Kopumā lidaparātā katastrofas mirklī atradās 45 cilvēki, no kuriem izdzīvoja tikai viens - borta inženieris Aleksandrs Sizovs.

"Lokomotiv" komanda lidmašīnu izmantoja čārterreisam uz Minsku, kur tai nākamajā dienā KHL jaunās sezonas pirmajā mačā bija plānots spēkoties ar vietējo "Dinamo" vienību. Kā izrādās, Jaroslavļā ražotā lidmašīna ar borta numuru 42433 bijusi Eiropas Savienības (ES) "melnajā sarakstā". Šo konkrēto lidmašīnu bija aizliegts izmantot ES teritorijā, jo tā neatbilda drošības regulām.

Komentāri