Distanču slēpošana: Paipals jau bija zaudējis cerības tikt uz Sočiem, Mixnews.lv

Distanču slēpošana: Paipals jau bija zaudējis cerības tikt uz Sočiem

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 7. februārī plkst. 12:59

Latvijas distanču slēpotājam Jānim Paipalam pēdējās atlases sacensībās izdevies izcīnīt Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu, jo viņš trasē izgājis bez uztraukuma, ziņo LETA.

Kā ziņots, pēdējā atlases nedēļā Paipals divreiz pārspēja līdzšinējās karjeras labāko rezultātu un kā pēdējais spēja iekļūt olimpiskā atlases ranga labāko trīssimtniekā.

Atlase Olimpiādei noslēdzās svētdien, 19.janvārī. Piektdienā notikušajās FIS sacensībās Somijā Paipals sprintā tika pie 76,26 FIS punktiem, bet dienu vēlāk Latvijas čempionātā Madonā iekrāja 81,08 punktus.

"Pirms izšķirošajām sacensībām man nebija stresa. Pirms Somijas mačiem man teica, ka vajagot divreiz pabraukt zem 80 punktiem, un nodomāju, ka tas nav reāli, jo mans labākais rezultāts bija 85 punkti," sarunā ar aģentūru LETA atcerējās olimpietis. "Līdz ar to Somijā izgāju uz starta bez stresa un tiku pie 76 punktiem. Arī Madonā daudz lieka nedomāju, un izdevās ielēkt pēdējā vagonā."

"Pirmdien, kad gaidīju olimpiešu sarakstu, gan bija liels stress. Biju domājis, ka būšu 296., 297.vietā, bet beigās izrādījās, ka esmu tieši trīssimtais," teica sportists.

Šīs Paipalam būs otrās olimpiskās spēles. Pirms četriem gadiem Vankūverā viņš ieņēma 62.vietu sprintā klasiskajā stilā, bet palika 72.vietā 15 kilometru distancē brīvajā stilā, savukārt 30 kilometru masu startā neiekļāvās laika limitā.

"Šoreiz uztraukums ir krietni mazāks, bet sajūtas kā pēc labi padarīta darba, jo savu vietu izcīnīju pats," uzsvēra Paipals. "No iepriekšējās Olimpiādes ir pozitīvas atmiņas - bez sacensībām īpaši palikusi atmiņā atklāšanas ceremonija."

Šoreiz Paipals startēs sprintā brīvajā stilā un 15 kilometros klasiskajā stilā, jo uzskata, ka, piemēram, 50 kilometru distancei šobrīd nav gatavs. "Būtu forši, ja izdotos tikt piecdesmitniekā. Lielākas cerības lieku uz sprintu, bet zinu, ka tur būs lielāka konkurence. 15 kilometru klasika nav mana mīļākā, bet, ja būs veiksme, var sakrist labs rezultāts."

Zīmīgi, ka Paipals būs viens no pirmajiem Latvijas olimpiešiem, kurš atstās Sočus, jo viņš jau 16.februārī startēs Latvijas čempionātā, bet pēc tam piedalīsies arī Skandināvijas kausa posmā.

Latviju šajā Olimpiādē pārstāvēs 58 sportisti.

Komentāri