Biatlons: Juškāne cer olimpiskajās spēlēs tikt galā ar problēmām šaušanā, Mixnews.lv

Biatlons: Juškāne cer olimpiskajās spēlēs tikt galā ar problēmām šaušanā

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 7. februārī plkst. 14:08

Kaut Latvijas labākajai biatlonistei Žannai Juškānei nav izdevies pilnvērtīgi sagatavoties Soču olimpiskajām spēlēm, viņa cer, ka beidzot izdosies tikt galā ar problēmām šaušanā, ziņo LETA.

Soču olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija risināsies piektdien, bet biatlonistes sacensības sāks svētdien ar 7,5 kilometru sprintu.

"Ceru, ka beidzot varēšu saņemties un tikt galā ar šaušanu, kas vienmēr radījusi problēmas. Ceru, ka šoreiz izdosies un rezultāts būs augsts," sarunā ar aģentūru LETA izteicās Juškāne. "Šaušana izdodas tikai dažreiz, bet pārsvarā vienmēr ir problēmas. Tā arī neesam sapratuši iemeslu."

Vēl pagājušās nedēļas nogalē Juškāne startēja Eiropas čempionātā, bet ceturtdien jau aizlidoja uz Krieviju. "Bija tikai divi sagatavošanās cikli pa četrām dienām, tomēr arī to laikā bija problēmas, jo sāpēja galva."

Kā zināms, Eiropas čempionātā, kurā nebija pats spēcīgākais dalībnieku sastāvs, Juškāne izcīnīja 29.vietu 15 kilometru individuālajā distancē, bet sprintā palika 41.pozīcijā.

"Eiropas čempionātā vajadzēja labāk noskriet, jo bija iespēja izpildīt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) normatīvu. Tomēr atkal nesanāca. Mana lielākā problēma ir, ka nemāku īstajā brīdī savākties," atzina sportiste. Šīs Juškānei būs jau otrās olimpiskās spēles. Pirms četriem gadiem Vankūverā viņai sprintā bija 79.vieta, bet individuālajā distancē sportiste palika 84.pozīcijā. Toreiz Latvija Olimpiādei bija kvalificējusies pilnā sastāvā un piedalījās arī stafetē, kurā ierindojās 19.vietā. "Olimpiskā pieredze man ir, tomēr uztraukums var uznākt jebkurā brīdī. Soču trase ir tiešām smaga, tomēr par slēpošanas ātrumu uztraucos vismazāk - jātiek galā ar šaušanu."

Kā zināms, lai kvalificētos Sočiem, Juškānei gada sākumā vēl vajadzēja piedalīties atlases sacensībās. Tajās gan viņas vienīgā konkurente Baiba Bendika startēja apslimusi un nespēja pretiniecei izrādīt nopietnu konkurenci. Kaut 24 gadus vecajai Juškānei Sočos būs jau otrās olimpiskās spēles, ar lieliem panākumiem viņa līdz šim nav izcēlusies un Pasaules kausa posmos nav spējusi tikt augstāk par 43.vietu.

"Ja Sočos izdotos ieskriet punktos (labāko četrdesmitniekā), tas jau būtu panākums, tomēr labi būtu arī, ja izdotos kvalificēties iedzīšanai, jo olimpiskajās spēlēs piedalās visas spēcīgākās sportistes," secināja biatloniste.

Šajā sezonā Juškāne ir vienīgā Latvijas pārstāve, kura piedalās Pasaules kausa sacensībās.

"Būt vienīgajai no Latvijas ir patīkami, tomēr arī smagi, jo nav, ar ko komunicēt. Grūti atrasties četrās sienās, turklāt man arī nav trenera," teica Latvijas sportiste. "Paldies Dievam, ka vismaz ir Aivars Bogdanovs, kurš palīdz ar slēpju smērēšanu."

Latviju šajās olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 58 atlēti.

Foto: no vietnes olimpiade.lv

Komentāri