Biatlonists Ūle Bjērndālens Sočos var kļūt par medaļām visbagātāko sportistu , Mixnews.lv

Biatlonists Ūle Bjērndālens Sočos var kļūt par medaļām visbagātāko sportistu

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 7. februārī plkst. 15:44

Slavenais Norvēģijas biatlonists Ūle Einārs Bjērndālens Soču olimpisko spēļu laikā var kļūt par medaļām bagātāko sportistu ziemas Olimpiādes vēsturē, ziņo LETA.

Šobrīd Bjērndālens ir otrais nopelniem bagātākais sportists Ziemas olimpisko spēļu vēsturē. Viņa kontā ir 11 medaļas - sešas zelta, četras sudraba godalgas un viena bronza.

Par vienu medaļu vairāk ir vien bijušajam distanču slēpotājam Bjērnam Delī no Norvēģijas, kurš, piedaloties trijās olimpiskajās spēlēs no 1992. līdz 1998.gadam, kopsummā iekrāja 12 medaļas - astoņas zelta un četras sudraba.

Zīmīgi, ka Soči 40 gadus vecajam Bjērndālenam kļūs par sestajām Ziemas olimpiskajām spēlēm viņa karjerā. Šāds panākums izdevies vien vēl trim biatlonistiem - latvietim Ilmāram Bricim, anglim Maiklam Diksonam un krievam Sergejam Čepikovam.

Bjērndālens pēc Soču ziemas olimpiskajām spēlēm plāno pielikt punktu savai karjerai. Norvēģis karjeras laikā 19 reizes kļuvis par pasaules čempionu, kā arī sešas reizes triumfējis Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā.

Pēdējos gados Bjērndālens gan vairs nestartē tik veiksmīgi. Savu pēdējo uzvaru individuālajās Pasaules kausa sacensībās viņš izcīnīja 2012. gada februārī, bet šī gada pasaules čempionātā viņš tika tikai pie vienas medaļas - zelta komandu stafetē.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23.februārim.

Komentāri