Atklātas 22. Ziemas Olimpiskās spēles (FOTO), Mixnews.lv

Atklātas 22. Ziemas Olimpiskās spēles (FOTO)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 7. februārī plkst. 21:31

Piektdien 22.ziemas olimpisko spēļu mājvietā Sočos tika iedegta olimpiskā uguns, bet tās atklāja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.Olimpisko uguni iededza trīskārtējā olimpiskā čempione daiļslidošanā Irina Rodņina un trīskārtējais olimpiskais čempions hokejā Vladislavs Tretjaks.

Olimpisko karogu atklāšanas ceremonijā nesa aktrise Čulpana Hamatova, izcilā ātrslidotāja Lidija Skobļikova, žurnāliste Anastasija Popova, slavenā kosmonaute Valentīna Tereškova, izcilais hokejists Vjačeslavs Fetisovs, diriģents Valērijs Gergijevs, kibersportists Alans Jeņiļejevs un plaši atzītais kinorežisors Ņikita Mihalkovs.

Savukārt olimpisko uguni stadionā nogādāja Sočos dzimusī slavenā tenisiste Marija Šarapova, bet tālāk to nesa leģendārā kārtslēcēja Jeļena Isinbajeva, izcilais grieķu-romiešu stila cīkstonis Aleksandrs Kareļins un titulētā mākslas vingrotāja Alīna Kabajeva.

"Tas, kas citās valstīs prasa desmitiem gadu, Krievijā ir paveikts septiņu gadu laikā. Tas ir sasniegums, kas pelnījis lielu apbrīnu," ceremonijā izteicās Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs. "Krievija un krievi ir rādījuši skatuvi jums, pasaules labākie atlēti. Jūs ar savu olimpisko sniegumu mūs iedvesmojat, jo esat šeit ar saviem olimpiskajiem sapņiem."

Bahs savā uzrunā vērsa uzmanību un nepieciešamību pēc sapratnes un ieklausīšanās spējām starp tautām un valstīm, uzsverot, ka olimpiskā kustība allaž darbosies kā jaunu tiltu cēlāja starp dažādām rasēm, uzskatiem un politiskajām pārliecībām.

фото

Pirms tam dalībvalstu parādē Latvijas delegācija stadionā iesoļoja kā 39.valsts no 88 dalībvalstīm. Latvijas karogu pl.18.54 pēc Latvijas laika stadionā ienesa slavenais hokejists Sandis Ozoliņš.

Atklāšanas ceremonijā no Sočos klātesošajiem Latvijas sportistiem nepiedalījās biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kamaniņu braucēji Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš, kā arī kalnu slēpotājs Renārs Rode, kuriem jau pirmajās Olimpiādes dienās paredzētas sacensības. Latvijas delegācija atklāšanas ceremonijā iesoļoja siltajos dzeltenās krāsas tērpos. Kā pirmās delegācijas priekšgalā soļoja dāmas.

Iepriekšējās ziemas olimpiskajās spēles, kas risinājās Vankūverā pirms četriem gadiem, Latvijas karogu nesa skeletonists Martins Dukurs. Latvijas karogu ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijās kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas ir nesuši arī bobslejisti Jānis Ķipurs, Zintis Ekmanis un Sandis Prūsis, kā arī hokejisti Harijs Vītoliņš un Artūrs Irbe.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, un tajā tiks sadalīti 98 medaļu komplekti.

Atklāšanas ceremonijas tēma bija "Krievijas sapņi", demonstrējot ainas par valsts pagātni, tagadni un nākotni. Ceremonijas priekšnesumu galvenā varone bija maza meitene, bet pati ceremonija tika pasniegta kā tehniski sarežģītākā un ambiciozākā atklāšanas ceremonija olimpisko spēļu vēsturē. Soči pie spēļu rīkošanas tiesībām tika 2007.gadā, izšķirošajā balsojumā vien par četriem punktiem apsteidzot Phjončhanu Dienvidkorejā, kas vēlāk ieguva tiesības rīkot 2018.gada Olimpiādi. Šī ir pirmā reize, kad Krievijā notiek ziemas olimpiskās spēles, bet vasaras Olimpiādi pasaules lielākā valsts rīkojusi 1980.gadā.

фото

Olimpisko spēļu lāpa tika iedegta pagājušā gada 29.septembrī. Nākamās septiņas dienas tā ceļoja pa Grieķiju, bet 7.oktobrī uzsāka ceļojumu pa visu plašo Krieviju, kuras laikā pirmoreiz bija Ziemeļpolā un arī atklātā kosmosā.

Soči atrodas subtropu zonā, kur laikapstākļi mēdz būt ļoti mainīgi. Šādā klimatiskajā zonā ziemas olimpiskās spēles līdz šim vēl nebija notikušas. Pašos Sočos šajā laikā temperatūra var sasniegt pat +20 grādus pēc Celsija skalas, tomēr šajā pilsētā visi pasākumi notiek telpās. Savukārt slēpošanas kūrortā "Krasnaja Poļana", kur notiek sacensības trasēs, temperatūra ir zem nulle grādiem.

фото

Soči ir trešās ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāv tieši 58 sportisti. Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvija bija pussoļa attālumā no 59 dalībniekiem, tomēr toreiz pēdējā brīdī dalībai sacensībās tomēr netika apstiprināts snovbordists Toms Vasins.

Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja bronzu.

фото

Sočos Latvijas sportistiem starti plānoti deviņos sporta veidos - ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un šorttrekā.

Olimpiskajās spēles Sočos startēs 2500 sportisti no 88 pasaules valstīm, kas ir par sešām vairāk nekā pirms četriem gadiem. Olimpiskās debijas Olimpiādē Sočos piedzīvos Dominika, Malta, Paragvaja, Austrumtimora, Togo, Tonga un Zimbabve.

Komentāri