Rastorgujevam 17.vieta Olimpiādes sprinta distancē, Mixnews.lv

Rastorgujevam 17.vieta Olimpiādes sprinta distancē

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 8. februārī plkst. 17:52

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien izcīnīja 17.vietu Soču olimpisko spēļu desmit kilometru sprinta distancē, ziņo LETA.

Latvijas pārstāvis vienīgo kļūdu, kas viņam liedza cīnīties par medaļām, pieļāva šaušanā guļus, bet stāvus šaušanā, kas viņam ierasti sagādājusi problēmas, Rastorgujevs bija nekļūdīgs.

Par čempionu tikmēr kļuva slavenais Norvēģijas biatlonists Ūle Einārs Bjērndālens, kurš kļuvis par dalītu medaļām bagātāko sportistu ziemas Olimpiādes vēsturē. Arī viņš šāva ar vienu kļūdu, bet Rastorgujevs norvēģim finišā zaudēja 46,7 sekundes.

Līdz pirmajai šaušanai Latvijas pārstāvis spēja uzrādīt 14.laiku, bet pēc pieļautās kļūdas un atkāpšanās uz 36.vietu viņš pakāpeniski savas pozīcijas uzlaboja un aizsniedzās līdz 17.pozīcijai. Rastorgujevs tādējādi saglabā labas izredzes uzrādīt augstu rezultātu iedzīšanas distancē.

Tikmēr Bjērndālens finišā par 1,3 sekundēm apsteidza nekļūdīgi šāvušo austrieti Dominiku Landertingeru, kurš ieguva otro olimpisko sudrabu karjerā, bet bronzu ļoti negaidīti izcīnīja čehs Jaroslavs Soukups, 31 gada vecumā tiekot pie savas pirmās olimpiskās godalgas.

Pašlaik 40 gadus vecā Bjērndālena kontā tagad ir 12 olimpiskās medaļas - septiņas zelta, četras sudraba godalgas un viena bronza. Tikpat medaļu ir arī leģendārajam distanču slēpotājam Bjērnam Delī no Norvēģijas, kurš, piedaloties trijās olimpiskajās spēlēs no 1992. līdz 1998.gadam, kopsummā iekrāja 12 medaļas - astoņas zelta un četras sudraba.

Soči Bjērndālenam kļuvušas par sestajām ziemas olimpiskajām spēlēm viņa karjerā. Šāds panākums izdevies vien vēl trim biatlonistiem - latvietim Ilmāram Bricim, anglim Maiklam Diksonam un krievam Sergejam Čepikovam.

Bjērndālens pēc Soču ziemas olimpiskajām spēlēm plāno pielikt punktu savai karjerai. Norvēģis karjeras laikā 19 reizes kļuvis par pasaules čempionu, kā arī sešas reizes triumfējis Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā.

Kopumā sacensībās startēja 87 sportisti.

Vēl pirms četriem gadiem Vankūverā Latviju pārstāvēja deviņi biatlona sportisti, bet šoreiz viņu skaits sarucis līdz minimālajiem diviem. Īpaši sāpīgi tas bija vīriešiem - līdz iespējai, lai Sočos varētu startēt četri sportisti, pietrūka 21 punkta Nāciju kausa ieskaitē, vai arī katram sportistam būtu bijis jāfinišē par pāris vietām augstāk pasaules čempionātā.

Rastorgujevs vēl junioru vecumā tika uzskatīts par ļoti talantīgu sportistu, bet pieaugušo konkurencē viņš sevi pa īstam apliecinājis vien pēdējās divās sezonās. Šobrīd 25 gadus vecais sportists pērn Pasaules kausa posmā Sočos spēja izcīnīt ceturto vietu individuālajā distancē, bet šī gada sākumā bija ceturtais arī Oberhofā notikušajās iedzīšanas sacensībās. Nedēļu pirms Soču Olimpiādes Rastorgujevs triumfēja Eiropas čempionāta 20 kilometru distancē, parādot, ka ir lieliskā sportiskajā formā. Šīs ir viņa otrās olimpiskās spēles.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti. Soči ir trešās ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāv tieši 58 sportisti.

Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja sudrabu.

Komentāri