Šveices izlases hokejists Pliss: Latvija pēdējā laikā kļuvis daudz labāka, Mixnews.lv

Šveices izlases hokejists Pliss: Latvija pēdējā laikā kļuvis daudz labāka

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 9. februārī plkst. 16:14

Pēdējā laikā Latvijas hokeja izlasi kļuvusi daudz labāka, tomēr Šveices hokeja līmenis ir tuvāks pasaules vadošajām izlasēm, atzinis pieredzējušais Šveices izlases uzbrucējs Martins Pliss.

Šobrīd 36 gadus vecais Pliss, kuram izlases rindās Soči ir ceturtās Ziemas olimpiskās spēles, uzskata, ka Šveice prestižajās sacensībās var tikt tālu, tomēr domāt par ceturtdaļfinālu vēl nevar, vēsta LETA.

"Šveices izlasei bija ļoti svarīgi kvalificēties Olimpiādei, turklāt, ja mēs cīnīsimies labi, tad tiksim tālu šajā hokeja turnīrā. Tomēr vēl neesam starp četrām labākajām izlasēm pasaulē, kuras var sākt plānot ceturtdaļfinālu jau šobrīd. Mums vēl ir smags darbs darāms,'' teica Pliss.

Pliss nebaidījās paslavēt tieši pirmos Šveices izlases pretiniekus Soču olimpiskajā hokeja turnīrā - Latviju.

"Pēdējā laikā izlases kļuvušas daudz labākas nekā senāk. Nedomāju tikai Šveici, bet arī Norvēģiju, Latviju un citas valstis. Protams, mēs esam tuvāk pasaules elitei, tomēr pārējās valstsvienības neatpaliek daudz," uzskata hokejists.

Šveices hokeja izlase Olimpiādes vēsturē divas reizes izcīnījusi bronzas medaļas - 1928.gadā un 1948.gadā. Sočos gaidāma viena no spēcīgākajām Šveices izlasēm pēdējos gados, tāpēc tā noteikti mēģinās atkārtot vēstures panākumus.

"Tas bija liels solis uz priekšu, kad izcīnījām sudraba medaļas aizvadītajā pasaules čempionātā. Iepriekšējos gados daudzi prātoja, ka esam tuvu medaļām, tomēr nekad nenoticēja mums līdz galam. Sočos izlasei jāsasniedz labs rezultāts, to arī mēģināsim izdarīt," atzina uzbrucējs. Tāpat Pliss skaidro, ka strauji pieaugušais šveiciešu spēlētāju skaits Nacionālajā hokeja līgā (NHL) un Zviedrijas augstākajā hokeja līgā (SHL) radījis nopietnu konkurenci par iekļūšanu izlases sastāvā.

"Ar katru gadu galvenajam trenerim paliek ar vien sarežģītāk nokomplektēt izlases sastāvu, jo Šveicei ir daudz labu spēlētāju. Ja senāk tika diskutēts par ceturto maiņu, tad šobrīd diskusijas sākas jau runājot par pirmo."

Latvijas hokeja izlases pirmā spēle Olimpiādes turnīrā plānota 12.februārī, kad tā spēkosies ar Šveici, bet vēlāk to sagaida dueļi ar Zviedriju un Čehiju.

Komentāri