Dukuri Soču Olimpiādes skeletona treniņbraucienos ierasti starp līderiem, Mixnews.lv

Dukuri Soču Olimpiādes skeletona treniņbraucienos ierasti starp līderiem

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 9. februārī plkst. 16:28

Latvijas vadošie skeletonisti Tomass un Martins Dukuri svētdien notikušajos Soču olimpisko spēļu treniņbraucienos ieņēma attiecīgi trešo un ceturto vietu, vēsta LETA.

Divu treniņbraucienu summā labāko rezultātu uzrādīja divi sportisti - Aleksandrs Krekels no Vācijas un Džons Feirbeirns no Kanādas. Abi skeletonisti uzrādīja identiskus rezultātus - viena minūte un 54,30 sekundes.

Trešajā vietā ierindojās T.Dukurs, kurš no līderiem atpalika 0,37 sekundes, savukārt M.Dukurs 0,38 sekundes.

Zīmīgi, ka treniņos nepiedalījās četri vadošie Krievijas skeletonisti. Pirmie divi starti Soču Olimpiādē vīru skeletonistiem paredzēti 14.februārī, bet trešais un ceturtais notiks dienu vēlāk.

Latvija olimpiskajās skeletona sacensībās debitēja 2002.gadā, kad uz Soltleiksitiju tika aizsūtīts tobrīd 20 gadus vecais Tomass, bet vēl pēc četriem gadiem Turīnā valsti pārstāvēja 21 gadu vecais Martins. Pēc šīm sacensībām sākās straujš skeletonistu progress, un uz 2010.gada Vankūveras Olimpiādi Martins jau ieradās kā galvenais favorīts. Tomēr viņam nācās piekāpties mājiniekam Džonam Montgomerijam, samierinoties ar sudrabu, bet Tomass ieguva ceturto vietu.

Kaut šīs sezonas sākums M.Dukuram nebija ļoti veiksmīgs, kopš Jaungada viņš uzvarēja visos piecos Pasaules kausa posmos, turklāt četrreiz otrais palika Tomass. Pēdējos piecos gados Martins ir kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju un Eiropas čempionu, kā arī divās no trijām reizēm triumfējis pasaules čempionātā. Tikmēr Tomass pēdējās divās sezonās ieguvis otro vietu Pasaules kausā un pēdējos trijos gados kāpis uz Eiropas čempionāta goda pjedestāla.

Komentāri