Rubenis pacēlies uz desmito vietu pēc olimpisko spēļu trim braucieniem, Mixnews.lv

Rubenis pacēlies uz desmito vietu pēc olimpisko spēļu trim braucieniem

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 9. februārī plkst. 19:21

Latviešu kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis pakāpies uz desmito vietu pēc Soču olimpisko spēļu svētdien veiktā trešā brauciena.

Sestdien veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem Rubenis bija 11.pozīcijā, bet svētdien viņš trešo braucienu veica ar desmito labāko laiku, kas ļāva par pozīciju pakāpties arī kopējā ieskaitē. Latvietis tagad par 1,802 sekundēm atpaliek no līdera vācieša Fēliksa Loha.

Cits Latvijas pārstāvis Inārs Kivlenieks saglabājis pēc pirmās dienas ieņemto 16.vietu, no līdera atpaliekot par 2,384 sekundēm, bet Kristaps Mauriņš nokritis par vienu pozīciju un nu ieņem 22.vietu, Loham piekāpjoties par 2,823 sekundēm.

Trešajā braucienā Kivleniekam izdevās sasniegt astoto labāko starta laiku.

Šīs sezonas Pasaules kausa ieguvējs un 2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu čempions Lohs summā tagad par 0,388 sekundēm apsteidz pirmā brauciena uzvarētāju Albertu Demčenko no Krievijas. Savukārt trešais ir pieredzes bagātais 2002. un 2006.gada olimpiskais čempions Armīns Cīgelers no Itālijas, kurš līderim zaudē 1,041 sekundes.

Labāko trijniekam seko krievs Semjons Pavļičenko un vācietis Andijs Langenhams.

Kopumā sacensībās piedalās 39 sportisti.

Ceturtais brauciens tiks veikts pl.18.30, un to tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Pieredzes bagātākais Latvijas izlases dalībnieks ir tieši Rubenis - 1998.gada pasaules junioru čempions 35 gadu vecumā piedalās jau savā piektajā Olimpiādē, turklāt pirms astoņiem gadiem Turīnā viņš ieguva bronzu, kas Latvijai bija pirmā ziemas spēlēs pēc neatkarības atgūšanas.

Tikmēr 27 gadus vecajam Kivleniekam šīs ir otrās olimpiskās spēles, bet 22 gadus vecais Mauriņš, kurš šosezon iekļuvis starp trim labākajiem pasaules tūres starta uzrāviena meistariem, piedzīvo olimpisko debiju. Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti. Soči ir trešās ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāv tieši 58 sportisti.

Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja sudrabu.

Komentāri