Juškāne: Mani iespaidoja publika, netiku galā ar emocijām trasē, Mixnews.lv

Juškāne: Mani iespaidoja publika, netiku galā ar emocijām trasē

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 9. februārī plkst. 19:34

Soču olimpisko spēļu sprinta distances laikā Latvijas biatloniste Žanna Juškāne netika galā ar emocijām trasē, kuras iespaidoja publika, pēc sava pirmā starta Olimpiādē atzina pati sportiste, vēsta LETA.

7,5 kilometru sprinta distancē Juškāne ierindojās 79.vietā, bet pirmo vietu izcīnīja Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina, kļūstot par divkārtējo olimpisko čempioni.

"Es izgāzos. Likās, ka pirmajā aplī viss ir labi, centos turēties līdzi baltkrievietei Darjai Domračevai. Visvairāk pirms starta mani uztrauca šaušana, būtiski mani iespaidoja publika. Grūti bija pierast pie tik liela skatītāju daudzuma. Domāju, ka man vairāk jāstrādā ar sevi psiholoģiski," Latvijas medijiem atzina 24 gadus vecā biatloniste.

Juškāne šaušanā pieļāva sešas kļūdas, četras no tām stāvus. Pēc otrās šaušanas Latvijas sportiste bija 80.vietā, bet atlikušajā distancē izdevās pakāpties par pozīciju augstāk.

"Zinu, ka man guļus šāvieni aiziet šķībāk, bet stāvus, visdrīzāk, nostrādāja emocijas, ka obligāti bija jātrāpa mērķos. Vienkārši "sadegu" tajā brīdī," teica Juškāne.

Tāpat sportiste atzina, ka viņai ir problēmas ar ieroča stobru, piešaudē gan ar to tikusi galā, tomēr sacensībās nē. "Ir nelielas problēmas ar stobru, bet piešaudē tiku galā. Stāvus šaušanā gan viss bija kārtībā, bet guļus bija kā bija."

Juškāne uzvarētājai Kuzminai piekāpās par četrām minūtēm un 29,7 sekundēm. Līdz ar to latviete nekvalificējās iedzīšanas sacensībām. "Slēpes slīdēja labi. Liels mīnuss, kad brauc kādam pa priekšu, jo tad zini, ka sportists aizmugurē tevi apdzīs. Vairākās trases vietās priekšrocības bija tiem, kuri nāca no aizmugures. Domāju, ka braucot lejā no kalna, labāk vajadzētu būt aiz kāda, lai pēc tam vieglāk būtu tikt tajā augšā, bet kopumā par slēpēm nežēlojos,'' taktikas nianses skaidroja Latvijas labākā biatloniste.

Vēl pirms četriem gadiem Vankūverā Latviju pārstāvēja deviņi sportisti, bet šoreiz viņu skaits sarucis līdz minimālajiem diviem. Īpaši sāpīgi tas bija vīriešiem - līdz iespējai, lai Sočos varētu startēt četri sportisti, pietrūka 21 punkta Nāciju kausa ieskaitē, vai arī katram sportistam būtu bijis jāfinišē par pāris vietām augstāk pasaules čempionātā.

Juškānei gada sākumā vēl vajadzēja piedalīties atlases sacensībās, cīnoties par vietu Olimpiādē. Tajās gan viņas vienīgā konkurente Baiba Bendika startēja apslimusi un nespēja pretiniecei izrādīt nopietnu konkurenci. Pašlaik 24 gadus vecajai Juškānei Sočos ir jau otrās olimpiskās spēles, bet ar lieliem panākumiem viņa līdz šim nav izcēlusies un Pasaules kausa posmos nav spējusi tikt augstāk par 43.vietu.

Komentāri