Slovākijas biatloniste Kuzmina kļūst par divkārtējo olimpisko čempioni, Mixnews.lv

Slovākijas biatloniste Kuzmina kļūst par divkārtējo olimpisko čempioni

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 9. februārī plkst. 19:45

Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina svētdien, triumfējot Soču Olimpiādes 7,5 kilometru sprinta distancē, kļuva par divkārtējo olimpisko čempioni, tikmēr latviete Žanna Juškāne ierindojās 79.vietā. Tādejādi Slovākija izcīnījusi pirmo zelta medaļu šajās olimpiskajās spēlēs.

Juškāne šaušanā pieļāva sešas kļūdas, četras no tām stāvus. Pēc otrās šaušanas Latvijas sportiste bija 80.vietā, bet atlikušajā distancē izdevās pakāpties par pozīciju augstāk.

Juškāne uzvarētājai Kuzminai piekāpās par četrām minūtēm un 29,7 sekundēm. Līdz ar to latviete nekvalificējās iedzīšanas sacensībām. Iepriekš slovākiete bija triumfējusi arī 2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu sprinta distancē, kā arī tikusi pie sudraba godalgas tās pašas Olimpiādes iedzīšanā.

Turklāt Kuzmina kļuvusi par pirmo sievieti, kas divās Olimpiādēs pēc kārtas spējusi uzvarēt vienā un tajā pašā individuālajā distancē. Kuzmina šajās sacensībās par 19,9 sekundēm apsteidza krievieti Olgu Viļuhinu, bet trešā bija Vita Semerenko no Ukrainas, kura no uzvarētājas atpalika par 21,7 sekundēm.

Gan Viļuhinai, gan Semerenko šīs ir pirmās olimpiskās godalgas karjerā. Kopumā finišu sasniedza 84 biatlonistes.

Vēl pirms četriem gadiem Vankūverā Latviju pārstāvēja deviņi sportisti, bet šoreiz viņu skaits sarucis līdz minimālajiem diviem. Īpaši sāpīgi tas bija vīriešiem - līdz iespējai, lai Sočos varētu startēt četri sportisti, pietrūka 21 punkta Nāciju kausa ieskaitē, vai arī katram sportistam būtu bijis jāfinišē par pāris vietām augstāk pasaules čempionātā.

Juškānei gada sākumā vēl vajadzēja piedalīties atlases sacensībās, cīnoties par vietu Olimpiādē. Tajās gan viņas vienīgā konkurente Baiba Bendika startēja apslimusi un nespēja pretiniecei izrādīt nopietnu konkurenci. Pašlaik 24 gadus vecajai Juškānei Sočos ir jau otrās olimpiskās spēles, bet ar lieliem panākumiem viņa līdz šim nav izcēlusies un Pasaules kausa posmos nav spējusi tikt augstāk par 43.vietu.

Komentāri