Tomass Dukurs apsteidz brāli pirmajos oficiālajos treniņos Soču trasē, Mixnews.lv

Tomass Dukurs apsteidz brāli pirmajos oficiālajos treniņos Soču trasē

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 10. februārī plkst. 12:04

Latviešu skeletonists Tomass Dukurs pirmdien apsteidza savu titulēto brāli Martinu Dukuru pirmajos oficiālajos treniņbraucienos Soču olimpiskajā trasē, ziņo LETA.

Abos pirmdienas braucienos T.Dukurs uzrādīja ceturto labāko laiku, bet M.Dukurs braucienos bija attiecīgi sestais un ceturtais. Otrajā braucienā abi latvieši uzrādīja identisku laiku.

Ātrākie pirmdienas braucienos bija amerikānis Metjū Entuāns un Aleksandrs Krekels no Vācijas, bet divreiz trešais negaidīti bija Dienvidkorejas pārstāvis Juns Sunbins.

Pirmajā braucienā, kurā uzvarēja Krekels, T.Dukurs līderim zaudēja 0,13 sekundes, bet M.Dukurs atpalika par 0,21 sekundi. Savukārt otrajā braucienā, kurā ātrākais bija Entuāns, latvieši viņam piekāpās par 0,31 sekundi.

Tikmēr Krievijas izlases līderi Aleksandrs Tretjakovs un Sergejs Čudinovs braucienos katrs tikai pa reizei iebrauca labāko desmitniekā, pirmajā braucienā ieņemot attiecīgi astoto un devīto vietu.

Tikmēr sieviešu pirmajos oficiālajos treniņbraucienos pirmdien latviete Lelde Priedulēna abas reizes ierindojās 18.vietā 20 sportistu konkurencē, no uzvarētājām abas reizes atpaliekot gandrīz sekundi.

Pirmie divi starti Soču Olimpiādē vīru skeletonistiem paredzēti piektdien, bet trešais un ceturtais notiks dienu vēlāk. Savukārt dāmas braucienus aizvadīs ceturtdien un piektdien.

Latvija olimpiskajās skeletona sacensībās debitēja 2002.gadā, kad uz Soltleiksitiju tika aizsūtīts tobrīd 20 gadus vecais Tomass, bet vēl pēc četriem gadiem Turīnā valsti pārstāvēja 21 gadu vecais Martins. Pēc šīm sacensībām sākās straujš skeletonistu progress, un uz 2010.gada Vankūveras Olimpiādi Martins jau ieradās kā galvenais favorīts. Tomēr viņam nācās piekāpties mājiniekam Džonam Montgomerijam, samierinoties ar sudrabu, bet Tomass ieguva ceturto vietu.

Kaut šīs sezonas sākums M.Dukuram nebija ļoti veiksmīgs, kopš Jaungada viņš uzvarēja visos piecos Pasaules kausa posmos, turklāt četrreiz otrais palika Tomass. Pēdējos piecos gados Martins ir kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju un Eiropas čempionu, kā arī divās no trijām reizēm triumfējis pasaules čempionātā. Tikmēr Tomass pēdējās divās sezonās ieguvis otro vietu Pasaules kausā un pēdējos trijos gados kāpis uz Eiropas čempionāta goda pjedestāla. Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.

Komentāri