Šorttrekists Puķītis tiek iecelts olimpiskās 1500 metru distances pusfinālā, Mixnews.lv

Šorttrekists Puķītis tiek iecelts olimpiskās 1500 metru distances pusfinālā

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 10. februārī plkst. 12:59

Latvijas šorttreka sportists Roberto Puķītis pirmdien pēc tiesnešu atzinuma tika iecelts Soču olimpisko spēļu 1500 metru distances pusfinālā, ziņo LETA.

Puķītis sacīkšu pirmajos apļos uz brīdi pabija sava skrējiena vadībā, bet cīņa par pirmajām vietām sākās četrus apļus pirms finiša. Latvijas pārstāvis sekmīgi cīnījās par vietu labāko trijniekā, bet trīs apļus pirms sacīkšu noslēguma līkumā viņš pēc saskares ar japāni Juzo Takamido zaudēja līdzsvaru, strauji atpalika un finišēja skrējiena pēdējā, sestajā, vietā.

Tomēr pēc tiesnešu izvērtējuma Takamido par apdzīšanas manevru tika diskvalificēts, bet tā cietējs Puķītis līdz ar to tika iecelts sacensību pusfinālā.

"Puķītis ir zināms kā fiziski spēcīgs sportists, tāpēc man to vajadzēja ņemt vērā un parādīt labāku sniegumu. Biju labā pozīcijā, taču man pienāktos būt uzmanīgākam," Takamido teikto citē rīkotāji. "Man drīzāk šķiet, ka Puķītis ietriecās manī nevis otrādi. Tomēr man neatliek nekas cits kā pieņemt šādu tiesnešu lēmumu."

Pusfināla braucieni šajā distancē sāksies pirmdien pl.13:04 pēc Latvijas laika, bet fināls paredzēts vēlāk pl.14:05.

Olimpiskā atlase šorttrekā risinājās jau pašā šīs sezonas sākumā, un Puķītim izdevās kvalificēties 1500 metru distancē.

Latvija šorttrekā ir pārstāvēta trešajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. 2010.gadā Vankūverā Haralds Silovs visās trijās distancēs iekļuva labāko 15 sportistu vidū, bet vēl četrus gadus pirms tam Latviju Olimpiādē pārstāvēja Evita Krievāne, kura arī neveiksmīgi centās kvalificēties Sočiem. Puķītis pašlaik ir vien 18 gadus vecs.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti. Soči ir trešās ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāv tieši 58 sportisti.

Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja sudrabu.

Komentāri