Austrijas kamaniņu divnieks brāļi Lingeri uztraukušies par Vācijas braucēju labo formu, Mixnews.lv

Austrijas kamaniņu divnieks brāļi Lingeri uztraukušies par Vācijas braucēju labo formu

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 10. februārī plkst. 19:09

Vācijas kamaniņu divnieki Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs būs vieni no favorītiem, uzskata titulētais Austrijas kamaniņu divnieks brāļi Andreāss un Volfgangs Lingeri, ziņo LETA-AFP.

Brāļi Lingeri pie zelta medaļām tika iepriekšējās divās Ziemas olimpiskajās spēlēs, tāpēc mērķēs atkārtot sasniegumu arī Sočos, par spīti gaidāmajai spēcīgajai Vācijas braucēju konkurencei.

Tieši Vācijas divnieku ekipāža Tobiass Vendls/Tobiass Ārlts aizvadītajā sezonā izcīnīja pirmo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā. Viņu tautieši Tonijs Egerts un Saša Benekens ierindojās otrajā pozīcijā.

"Abi vāciešu divnieki ir ļoti labi. Viņi dominēja šajā sporta disciplīnā pēdējos divos gados, kā arī šajā sezonā uz pjedestāla Pasaules kausa posmos kāpa gandrīz katru reizi. Cīnīties ar viņiem būs ļoti grūti," atzina V.Lingers

Jau vēstīts, Latvijas labākais kamaniņu divnieks brāļi Andris un Juris Šici svētdien ierindojās otrajā vietā abos pirmajos Soču olimpisko spēļu treniņbraucienos, savukārt Vendls/Ārlts uzrādīja ātrāko laiku.

"Mājinieki krievi šo trasi pazīst labāk nekā citi braucēji. Arī Latvijas braucēji un vācieši šobrīd ir ļoti labā sportiskajā formā, kā rezultātā nebūs viegli spēkoties ar viņiem par medaļām," skaidroja sportists.

Austrijas sportists nebaidījās arī uzslavēt Soču trasi, pozicionējot to kā vienu no labākajām trasēm pēdējos gados.

"Dažas trases daļas ir ļoti labā stāvoklī, bet ir vietas, kur kamaniņas slīd ļoti ātri, tāpēc nav viegli tās vadīt. Kopumā ir ļoti aizraujoši šeit sacensties. Domāju, ka šī ir labākā trase, kāda pēdējos gados tikusi uzcelta," uzskata 32 gadus vecais V.Lingers.

Starti kamaniņu divniekiem Sočos iecerēti 12.februārī.

Brāļu Šicu divnieku ekipāžai šī ir jau trešā Olimpiāde. Viņi no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļām atgriezušies jau piecas reizes iepriekšējo sešu gadu laikā. 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sezonās. Tāpat pēdējos piecos Eiropas čempionātos viņi un Mārtiņš Rubenis bijuši komandā, kas Latvijai sagādājusi četras godalgas komandu stafetē, turklāt pēdējā no tām vēl janvārī tika izcīnīta Siguldā. Tikmēr Gudramovičam un Kalniņam šīs ir otrās olimpiskās spēles, bet starp pasaules labākajiem viņiem joprojām nav izdevies iekļūt.

Komentāri