Latvijas ātrslidotājs Silovs ierindojas 37.vietā olimpisko spēļu 500 metru distancē, Mixnews.lv

Latvijas ātrslidotājs Silovs ierindojas 37.vietā olimpisko spēļu 500 metru distancē (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 10. februārī plkst. 19:44

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs Soču Ziemas olimpisko spēļu 500 metru sacensībās ierindojās 37.vietā, kamēr visu goda pjedestālu aizņēma sportisti no Nīderlandes, ziņo LETA.

Pēc pirmā slidojuma Silovs ieņēma priekšpēdējo, 39.vietu, bet pēc vēl viena slidojuma izdevās pakāpties par pāris vietām. Divu skrējienu summā latvietis uzvarētājam Mihelam Mulderam no Nīderlandes zaudēja 3,13 sekundes.

Pēc pirmā skrējiena līderis vēl bija cits Nīderlandes sportists Jans Smīkens, taču Mulderam izdevās otrajā mēģinājumā savu tautieti pārspēt, divu slidojumu summā viņu apsteidzot tikai par vienu sekundes simtdaļu.

Pie bronzas godalgas tikmēr tika Muldera brālis Ronalds, kurš zelta medaļas ieguvējam piekāpās par 0,15 sekundēm. Zīmīgi, ka pēc pirmā brauciena viņš bija tikai sestais. Savukārt Dienvidkorejas pārstāvis Mo Tēbums, kurš 500 metru distancē triumfēja pirms četriem gadiem Vankūveras Olimpiādē, šoreiz palika ceturtais.

Kopumā sacensības noslēdza 39 ātrslidotāji.

27 gadus vecais Silovs piedalās savās otrajās olimpiskajās spēlēs. Karjeru viņš iesāka kā šorttreka slidotājs, 2008.gadā Ventspilī triumfējot Eiropas čempionātā.

Tomēr drīz pēc tam viņš paralēli sāka nodarboties arī ar ātrslidošanu, Vankūveras Olimpiādē nokļūstot pasaules ziņu aģentūru uzmanības lokā, jo ne tikai kļuva par pirmo sportistu, kurš spējis piedalīties abos šajos sporta veidos, bet pat paveica to vienas dienas laikā.

Pēc Vankūveras 2011.gadā vēl Silovs izcīnīja otro vietu Eiropas čempionātā (pēc Tibo Fokonē diskvalifikācijas pērn arī tika atzīts par čempionu), bet kopš tā laika pilnībā pievērsies ātrslidošanai, spējot divas reizes kāpt uz pjedestāla Pasaules kausa posmos.

Šī sezona Silovam gan nav izvērtusies veiksmīga, tomēr viņš ir pārliecināts, ka Sočos rezultāti būs labi, ja paliks par sevi pārliecināts un pozitīvi noskaņots. Olimpiādē viņš startēs 1000 un 1500 metru distancēs, bet 5000 metru sacensībās, kurām arī bija kvalificējies, izlēmis nepiedalīties.

Komentāri 1
YfKoGlDyPf1pirms 5 gadiem
Aptnleapry this is what the esteemed Willis was talkin' 'bout.