Soču olimpiskajās spēlēs uz starta dodas pieci Latvijas sportisti, Mixnews.lv

Soču olimpiskajās spēlēs uz starta dodas pieci Latvijas sportisti

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 11. februārī plkst. 08:48

Soču Ziemas olimpisko spēļu ceturtajā dienā otrdien uz starta iziet pieci Latvijas sportisti, ziņo LETA.

Vispirms uz starta dosies distanču slēpotāji sprinta sacensībās brīvajā stilā, kur dāmu konkurencē Latviju pārstāvēs Inga Dauškāne - viņa trasē dosies ar 56.numuru.

Dāmām sacensības sāksies pl.12, bet 25 minūtes vēlāk sacentīsies arī kungi, kur ar 60.numuru trasē dosies Jānis Paipals un ar 65.numuru - Arvis Liepiņš.

Iepriekš šajā Olimpiādē no Latvijas slēpotājiem svētdien startēja Liepiņš, kurš skiatlona sacensībās ieņēma priekšpēdējo, 66.vietu starp finišējušajiem.

Šī brīža Latvijas labākais slēpotājs ir 23 gadus vecais Liepiņš, bet 30 gadus vecais Paipals piedalās jau savā otrajā Olimpiādē. Distanču slēpošanā katrai valstij automātiski ir garantētas divas olimpiskās ceļazīmes (viena vīriešu un vienu sieviešu), bet pie trešās Paipals tika pēc sekmīgiem startiem šī gada sākumā, kad pēdējās atlases nedēļās spēja iekļūt olimpiskā ranga labāko trīssimtniekā.

Pieredzes bagātākā ir Dauškāne, kura 33 gadu vecumā piedzīvo savu olimpisko debiju. Lielu daļas karjeras viņa aizvadīja militārās pieccīņas sacensībās, bet slēpošanai pievērsās vien 2010.gadā un šobrīd ir neapstrīdami labākā Latvijas slēpotāja.

Ja Liepiņam un Paipalam Sočos ir iespēja piedalīties visās distancēs, Dauškāni uz starta sagaidīsim sprintā brīvajā stilā, uz ko viņa liek lielākās cerības, un desmit kilometru distancē klasiskajā stilā. Savukārt plkst.16.30 sāksies trešais brauciens kamaniņu braucējām, kur Latviju pārstāv Elīze Tīruma un 18 gadus vecā Ulla Zirne.

Pēc pirmajiem diviem braucieniem Tīruma atrodas 11.vietā, bet Zirne ir piecas pozīcijas zemāk.

Līdere tikmēr ir vāciete Natālija Geisenbergere, kura šosezon pirmo reizi karjerā triumfēja Pasaules kausa ieskaitē. Tīruma no viņas atpaliek par 1,763 sekundēm. Tikmēr otrajā pozīcijā ir cita Vācijas kamaniņu braucēja Tatjana Hifnere, kura tautietei zaudē 0,766 sekundes. Savukārt trešā ir amerikāniete Erina Hemlina, no Geisenbergeres atpaliekot par 0,818 sekundēm.

Pēc Maijas Tīrumas aiziešanas par līderi starp sievietēm kļuvusi viņas jaunākā māsa Elīza, kurai 23 gadu vecumā veselīgu konkurenci rada astoņpadsmitgadīgā Zirne. Nedēļu pirms Olimpiādes Zirne vēl piedalījās pasaules junioru čempionātā, tomēr nelabvēlīgie laika apstākļi šoreiz neļāva tikt augstāk par 11.vietu.

Šodien kopumā tiks pasniegti astoņi medaļu komplekti.

Olimpisko spēļu notikumiem visas dienas garumā var sekot līdzi Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā un "Viasat" sporta kanālos.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti. Soči pie spēļu rīkošanas tiesībām tika 2007.gadā, izšķirošajā balsojumā vien par četriem punktiem apsteidzot Phjončhanu Dienvidkorejā, kas vēlāk ieguva tiesības rīkot 2018.gada Olimpiādi. Šī ir pirmā reize, kad Krievijā notiek ziemas olimpiskās spēles, bet vasaras Olimpiādi pasaules lielākā valsts rīkojusi 1980.gadā.

Olimpisko spēļu lāpa tika iedegta pagājušā gada 29.septembrī. Nākamās septiņas dienas tā ceļoja pa Grieķiju, bet 7.oktobrī sāka ceļojumu pa visu plašo Krieviju, kuras laikā pirmoreiz bija Ziemeļpolā un arī atklātā kosmosā.

Soči atrodas subtropu zonā, kur laikapstākļi mēdz būt ļoti mainīgi. Šādā klimatiskajā zonā ziemas olimpiskās spēles līdz šim vēl nebija notikušas. Pašos Sočos šajā laikā temperatūra var sasniegt pat +20 grādus pēc Celsija skalas, tomēr šajā pilsētā visi pasākumi notiek telpās. Savukārt slēpošanas kūrortā "Krasnaja Poļana", kur notiek sacensības trasēs, temperatūra ir zem nulle grādiem.

Soči ir trešās ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāv tieši 58 sportisti. Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvija bija pussoļa attālumā no 59 dalībniekiem, tomēr toreiz pēdējā brīdī dalībai sacensībās tomēr netika apstiprināts snovbordists Toms Vasins.

Komandas vidējais vecums ir samazinājies līdz 26,8 gadiem, kas ir nedaudz mazāk kā Vankūverā - 27 gadi. "Visjaunākā" komanda bija 1992.gada Albervillas spēlēs, kad sportistu vidējais vecums sasniedza 25 gadus.

Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja sudrabu.

Sočos Latvijas sportistiem starti plānoti deviņos sporta veidos - ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un šorttrekā.

Olimpiskajās spēles Sočos startē 2500 sportisti no 88 pasaules valstīm, kas ir par sešām vairāk nekā pirms četriem gadiem. Olimpisko debiju Olimpiādē Sočos piedzīvo Dominika, Malta, Paragvaja, Austrumtimora, Togo, Tonga un Zimbabve.

Komentāri