Latvijas distanču slēpotāji pēc sprinta priecīgi par smagās trases pievarēšanu, Mixnews.lv

Latvijas distanču slēpotāji pēc sprinta priecīgi par smagās trases pievarēšanu

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 11. februārī plkst. 14:32

Soču olimpisko spēļu distanču slēpošanas trase ir ļoti smaga, tāpēc Latvijas distanču slēpotāji pēc sprinta sacīkstēm brīvajā stilā pauda prieku, ka izdevies izvairīties no kritieniem, ziņo LETA.

Kā ziņots, otrdien aizvadītajās sacensībās 1,3 kilometros dāmām Inga Dauškāne ieņēma 59.vietu 67 sportistu konkurencē, bet 1,8 kilometru sacensībās vīriem Arvis Liepiņš un Jānis Paipals ieņēma attiecīgi 61. un 71.vietu starp 85 finišējušajiem slēpotājiem.

"Distance bija tiešām ļoti grūta - sniegs tik dziļš, ka bija jābūt tiešām augstam meistarības un sagatavotības līmenim. Krita pat viena no līderēm, un varu apstiprināt, ka nobrauciens bija tiešām iespaidīgs - pat uz sekundes desmitdaļu aizvēru acis, bet noturējos," pēc sacensībām teica Dauškāne. "Sniegs bija mīksts un putra līdz potītēm, tāpēc vajadzēja atrast balansu."

"Uzskatu, ka zaudēt 21 sekundi šīm dāmām ir pieklājīgs rezultāts. Ja būtu labāk izbraukusi līkumu pēc nobrauciena, būtu 18 sekundes un tad jau būtu pavisam labi," teica slēpotāja.

"Mans mērķis bija pēc iespējas mazāk zaudēt līderēm - zem 20 sekundēm jau būtu bijis ļoti labi. Šajā distancē bija ļoti grūti ko prognozēt, jo nokrist bija ļoti vienkārši," stāstīja slēpotāja, apstiprinot aizdomas, ko iepriekš bija paudis arī biatlonists Andrejs Rastorgujevs, ka uz sniega tiek bērtas ķimikālijas trases cietināšanai.

"Sapulcē tas netika apspriests. Testa kalnā nekas netiek bērts, bet trasē to dara. Tas ir mazliet nekorekti."

Vēl šajās olimpiskajās spēlēs Dauškānei atlicis starts desmit kilometru distancē klasiskajā stilā.

"Pagaidām man negribas par to domāt, nepieciešama maza atpūta. Rīt būs jādomā, ar kādām slēpēm braukt, jo laiks ir interesants. Nedaudz bail no kāpumiem - ļoti rūpīgi vajag pārdomāt spēku sadalījumu distancē, smērēšanai jābūt perfektai, lai nebūtu, ka pēc pieciem kilometriem smērs ir jau nogājis."

"Labi gāja, salīdzinot ar tiem treniņiem, cik esmu trenējies atbilstoši esošajam finansējumam," izteicās Paipals.

"Nobraucieni bija tiešām smagi, un man arī priekšā nokrita ķīnietis, kas iedeva galvā. Tāpat arī pēdējais kāpums iespaidīgs, jo visai reti sanācis startēt trasē ar diviem kāpumiem, tāpēc otrā kāpuma vidusdaļā pieplīsu."

Paipals stāstīja, ka pirmoreiz karjerā ir augstkalnē. „Dīvaini, ka pirmoreiz virs 1500 metriem esmu Olimpiādē. Tomēr par startu esmu apmierināts - cik varēju, tik izdarīju."

"Šogad neesmu braucis nevienu klasikas sacīksti, un pirmā būs tieši Olimpiādē," Paipals izteicās par gaidāmo startu 15 kilometru distancē klasiskajā stilā. "Vēlos startēt savā līmenī."

"Prieks, ka nobraucu līdz galam un nenokritu, jo smagi gāja," teica Liepiņš. "Trase bija ļoti mīksta, nobraucieni iespaidīgi, un vienā vietā biju tuvu kritienam. Esmu nostartējis savā līmenī."

Liepiņš ir vienīgais no latviešu slēpotājiem, kuram sprints nebija pirmais starts Sočos, jo pirms divām dienām viņš piedalījās 30 kilometru skiatlona sacensībās.

"Joprojām kājas un rokas piedzītas, tomēr esmu gatavs atlikušajām divām distancēm. 15 kilometri būs smagi, bet pēc tiem varēs ilgāk atpūsties līdz 50 kilometriem."

Visi slēpotāji izteica prieku par smērētāju komandu, kuri slēpes bija sagatavojuši augstā līmenī.

Šī brīža Latvijas labākais slēpotājs ir 23 gadus vecais Liepiņš, bet 30 gadus vecais Paipals piedalās jau savā otrajā Olimpiādē. Distanču slēpošanā katrai valstij automātiski ir garantētas divas olimpiskās ceļazīmes (viena vīriešu un vienu sieviešu), bet pie trešās Paipals tika pēc sekmīgiem startiem šī gada sākumā, kad pēdējās atlases nedēļās spēja iekļūt olimpiskā ranga labāko trīssimtniekā.

Pieredzes bagātākā ir Dauškāne, kura 33 gadu vecumā piedzīvo savu olimpisko debiju. Lielu daļu karjeras viņa aizvadīja militārās pieccīņas sacensībās, bet slēpošanai pievērsās vien 2010.gadā un šobrīd ir neapstrīdami labākā Latvijas slēpotāja.

Komentāri