Silovs un kamaniņu sporta divnieki iziet uz starta Soču olimpiskajās spēlēs, Mixnews.lv

Silovs un kamaniņu sporta divnieki iziet uz starta Soču olimpiskajās spēlēs

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 12. februārī plkst. 09:34

Soču olimpisko spēļu piektajā sacensību dienā uz starta trešdien no Latvijas sportistiem iziet ātrslidotājs Haralds Silovs un abas vīru kamaniņu sporta divnieku ekipāžas, ziņo LETA.

Silovs sacensības 1000 metru distancē uzsāks pl.16 pēc Latvijas laika, kad startēs devītajā no kopumā 20 sportiskajiem pāriem.

Pirms tam pirmdien Silovs 500 metru distancē, kuru izmantoja kā sagatavošanos garākajām distancēm, ierindojās 37.vietā 39 sportistu konkurencē.

Sočos latvietis piedalīsies arī 1500 metru sacensībās, kas risināsies sestdien.

Pašlaik 27 gadus vecais Silovs piedalās savās otrajās olimpiskajās spēlēs. Karjeru viņš iesāka kā šorttreka slidotājs, 2008.gadā Ventspilī triumfējot Eiropas čempionātā. Tomēr drīz pēc tam viņš paralēli sāka nodarboties arī ar ātrslidošanu, Vankūveras Olimpiādē nokļūstot pasaules ziņu aģentūru uzmanības lokā, jo ne tikai kļuva par pirmo sportistu, kurš spējis piedalīties abos šajos sporta veidos, bet pat paveica to vienas dienas laikā.

Pēc Vankūveras 2011.gadā vēl Silovs izcīnīja otro vietu Eiropas čempionātā (pēc Tibo Fokonē diskvalifikācijas pērn arī tika atzīts par čempionu), bet kopš tā laika pilnībā pievērsies ātrslidošanai, spējot divas reizes kāpt uz pjedestāla Pasaules kausa posmos.

фото

Savukārt kamaniņu sporta divnieku sacensībās vīriem pirmais brauciens sāksies pl.16.15, bet otrais brauciens paredzēts pl.17.45. Atšķirībā no vieninieku sacensībām, šeit uzvarētāji tiks noskaidroti vien divu braucienu summā.

Ar devīto starta numuru sacīkstes uzsāks Vankūveras olimpisko spēļu sudraba medaļu ieguvēji Andris un Juris Šici, bet kā priekšpēdējie - 18. - trasē dosies Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš.

Brāļu Šicu divnieku ekipāžai šī ir jau trešā Olimpiāde. Viņi no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļām atgriezušies piecas reizes iepriekšējo sešu gadu laikā. Tā 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās. Tāpat pēdējos piecos Eiropas čempionātos viņi un Mārtiņš Rubenis bijuši komandā, kas Latvijai sagādājusi četras godalgas komandu stafetē, turklāt pēdējā no tām vēl janvārī tika izcīnīta Siguldā.

Tikmēr Gudramovičam un Kalniņam šīs ir otrās olimpiskās spēles, bet starp pasaules labākajiem viņiem joprojām nav izdevies iekļūt.

Svētdien noslēdzās sacensības vīriešiem, kur labākais bija Mārtiņš Rubenis - viņam desmitā vieta četru braucienu summā. Tikmēr pārējiem Latvijas kamaniņu braucējiem veicās vājāk - Inārs Kivlenieks ierindojās 16.vietā, bet Kristaps Mauriņš šajā Olimpiādē ieņēma 21.pozīciju.

Tikmēr dāmām otrdien Elīza Tīruma sacensības noslēdza 12.vietā, bet jaunā Ulla Zirne ierindojās 18.pozīcijā.

Kamaniņu sporta sacensības Sočos noslēgsies ar komandu startiem ceturtdien.

Trešdien kopumā tiks pasniegti seši medaļu komplekti.

Komentāri