A.Šics: Pēc otrā brauciena zināju, ka rezultātam jābūt labam, Mixnews.lv

A.Šics: Pēc otrā brauciena zināju, ka rezultātam jābūt labam

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 12. februārī plkst. 19:56

Pēc veiktā otrā brauciena Soču olimpisko spēļu divnieku sacensībās, kas Latvijas divnieku ekipāžai ļāva iegūt bronzu, Andris Šics zināja, ka uzrādītajam rezultātam jābūt labam, ziņo LETA.

Trešdien divnieks Andris un Juris Šici sagādāja Latvijai pirmo medaļu olimpiskajās spēlēs, tiekot pie bronzas. Pēc pirmā brauciena viņi bija tikai piektie, taču otrajā pēc veiksmīga brauciena un konkurentu kļūdām izdevās pakāpties līdz trešajai vietai.

"Paldies veiksmei, jo pirmajā braucienā atsitiens pret bortu varēja izmaksāt daudz vairāk," pēc sacensībām sacīja Andris Šics. "Zināju, ka otrais brauciens ir ļoti labs, un uzreiz pēc finiša jau kliedzu, jo zināju, ka jābūt labam rezultātam."

"Pirmajā braucienā pieļāvām kļūdiņu, bet otro nobraucām ļoti labi," uzsvēra Juris.

"Gaidot konkurentu rezultātus, stāvēju ar acīm ciet, jo ļoti gribējās, lai ir trijnieks. Ja austrieši nebūtu kļūdījušies tik asi, cīņa būtu bijusi ļoti sīva," uzskata Andris Šics.

Pirms trim gadiem Juris Šics cieta autoavārijā, pēc kuras viņa sportista karjera bija nopietni apdraudēta.

"Mūsu sagatavošanās posms ilga divus gadus, jo brālim bija smaga autoavārija. Paldies gan ārstiem, gan pašam brālim, kurš atgriezās uz kājām," izteicās Andris.

Juris pastāstīja, ka dakteri pēc avārijas esot mierinājuši, ka viss būs kārtībā, taču pēc tam paši pauduši pārsteigumu, ka sportists jau pēc pusgada atgriezies trasē.

"Mēs ar Andri saprotam viens otru bez vārdiem, nekad negribētu braukt ar kādu citu," pēc sacensībām preses konferencē teica Juris. "Visi domā, ka Latvija ir maza valsts, bet mums ir sava Siguldas trase, ļoti stiprs skeletons, bobslejs un kamaniņas. Latvijai šī medaļa ir ļoti svarīga, tomēr esmu drošs, ka būs vēl - atliek vien turēt īkšķi un gaidīt."

J.Šics sacīja, ka pēc autoavārijas ļoti palīdzējis brāļa, sievas un ģimenes atbalsts. "Ļoti patīkami, ka viss jau ir aiz muguras un varu tagad būt blakus tādiem čempioniem kā Tobiass Vendls un brāļi Lingeri. Pēc autoavārijas bija divas ļoti bīstamas piecu stundu operācijas, ārsti cīnījās par manu dzīvību, bet uzvarējām."

"Paldies trenerim Jānim Liepam, kurš pēc gada prombūtnes atgriezās pie mums. Paldies ģimenei. Mums ar sievu bija noruna, un tagad mani pēc atgriešanās gaidīs ceptas vistas. Visus jāapzvana un katram individuāli jāpateicas, vienalga, kāds būs rēķins. Paldies par sapratni visiem, kuri mums tic un atbalsta," pēc panākuma pateicās Andris Šics.

Brāļi Šici pirms četriem gadiem Vankūveras Olimpiādē tika pie sudraba godalgas.

Kamaniņu sporta sacensības Sočos noslēgsies ar komandu startiem ceturtdien.

Komentāri