Šicu treneris Liepa: Medaļas pamatā ir smags darbs, Mixnews.lv

Šicu treneris Liepa: Medaļas pamatā ir smags darbs

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 12. februārī plkst. 20:24

Latvijas kamaniņu braucēju Andra un Jura Šicu Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītās bronzas godalgas pamatā ir smags darbs, pēc sacensībām izteicās sportistu treneris Jānis Liepa.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka trešdien brāļi Šici ieguva Latvijai pirmo medaļu Soču olimpiskajās spēlēs, turklāt karjerā tā viņiem ir jau otrā godalga, jo pirms četriem gadiem Vankūverā viņi tika pie olimpiskā sudraba.

"Visa pamatā ir smags darbs. Tas, kā Juris ar Andra un ģimenes morālo palīdzību atjēdzās pēc šausmīgās traumas, bija fantastiski. Jauneklim bija lielisks gribasspēks, un viņš par to tika atalgots," pēc bronzas iegūšanas teica Liepa, kurš brāļus ikdienā sauc par Juriem.

"Viņiem Soču trase patikusi jau no pirmās reizes - uzreiz teica, ka šī ir mūsu trase." "Pirmajā braucienā bija mazas kļūdas, bet otrais padevās ideāls," secināja Liepa.

Šī cikla laikā Liepa uz gadu bija atstājis kamaniņu sportu, tomēr Šici viņu pierunāja atgriezties. "Biju saguris morāli. Viņi turpināja darboties pēc maniem plāniem, bet tad piedraudēja, un man nekas cits neatlika kā atgriezties."

"Uzskatu, ka mans trenera darbs ir kā dārzniekam - iestādu koku, tad skatos, kā tas aug, un pieregulēju. Viņi paši ir morāli visam gatavi, man tikai jāskatās, kā aug. Pagaidām tas izdodas," ar smaidu teica Liepa.

Brāļu Šicu divnieku ekipāžai šī ir jau trešā Olimpiāde. Viņi no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļām atgriezušies nu jau piecas reizes pēdējo sešu gadu laikā, ziņo LETA.

Tā 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās.

Tāpat pēdējos piecos Eiropas čempionātos viņi un Mārtiņš Rubenis bijuši komandā, kas Latvijai sagādājusi četras godalgas komandu stafetē, turklāt pēdējā no tām vēl janvārī tika izcīnīta Siguldā.

Ceturtdien Šiciem gaidāms vēl viens starts - kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni viņi sacentīsies komandu stafetē.

Komentāri