Kamaniņu sporta federācijas prezidents: Mums būtu medaļa arī bez konkurentu kļūdas, Mixnews.lv

Kamaniņu sporta federācijas prezidents: Mums būtu medaļa arī bez konkurentu kļūdas

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 12. februārī plkst. 21:07

Latvijas divnieks Andris un Juris Šici Soču olimpisko spēļu otro braucienu veica tik labi, ka medaļa būtu bijusi pat bez konkurentu kļūdas, pārliecināts ir Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga.

Pēc pirmā brauciena Latvijas sportisti bija piektajā vietā, bet otrajā braucienā viņi vispirms apsteidza kanādiešus Tristianu Volkeru un Džastinu Snitu, bet pēc tam kļūdījās pirmā brauciena trešā labākā ekipāža austriešu duets Peters Pencs/Georgs Fišlers, ļaujot latviešiem pakāpties uz trešo vietu, ziņo LETA.

Šī Latvijai ir pirmā medaļa šajā Olimpiādē, bet brāļi Šici pie godalgas tikuši jau otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas, jo pirms četriem gadiem Vankūverā viņi ieguva sudrabu.

"Emocijas ir pat stiprākas nekā pirms četriem gadiem, jo šoreiz bija lielāka cīņa," neilgi pēc sacensībām teica Strenga, kuram joprojām bija acīs asaras. "Pat ja austrieši nebūtu kļūdījušies, mūsu sportisti viņus apsteigtu. Šoreiz izskatījās, ka ieguvām medaļu uz citu kļūdas rēķina, tomēr esmu simtprocentīgi pārliecināts, ka medaļa būtu tāpat. Šo pārliecību deva pirmais brauciens, viņu sniegums treniņos un vēsture, kas mums jau bijusi."

Kaut arī iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs Latvija ieguvusi medaļas kamaniņu sportā, Strenga atzina, ka skaļi par iespējamo godalgas iegūšanu nav ticis runāts. "Klusībā visi to gribēja, bet mēs nerunājām. Viss iznāca tā, kā bija cerēts, bet skaļi mēs to neteicām."

2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis tika pie bronzas godalgas vīriešu sacensībās, dodot Latvijai pirmo medaļu Ziemas olimpiskajās spēlēs pēc neatkarības atjaunošanas.

"Pateicoties iepriekšējām medaļām, mums bijis lielāks finansējums. Vēlreiz pierādījies, ka varam iegūt godalgas. Neejam pēc tām ar skaļiem lozungiem, bet klusībā par to domājam gan mēs, gan bērni, kas tagad sāk nodarboties ar sportu," teica Strenga. "Mēs nebijām favorīti pirms četriem gadiem un nebijām arī tagad. Ļoti grūti ilgstoši atrasties galvgalī."

Ceturtdien Šiciem gaidāms vēl viens starts - kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni viņi sacentīsies komandu stafetē.

"Par komandu mačiem nedomāju, jo esam pienācīgi sagatavojušies. Tagad nepieciešams vien normāli atpūsties un atmest šodienas emocijas," par gaidāmo ceturtdienas startu teica Strenga. "Salīdzinājumā ar individuālajiem mačiem stafete ir nedaudz kā rulete, jo labi jānobrauc trijiem. Tāpēc tā ir ļoti interesanta disciplīna, jo var būt negaidīti rezultāti. Ir septiņas komandas, kuras var izcīnīt medaļas. To vidū esam arī mēs."

Joprojām turpinās cīņa par to, vai komandu stafetē pēc pirmās braucēju puses tiks veikta trases tīrīšana, ko vēlas vadošās komandas. Latvija ir kategoriski pret to, jo startēs pirmajā pusē.

"Šobrīd pieņemts lēmums, ka laistīšanas nebūs. Citas komandas to grib, bet es un žūrijas priekšnieks esam divi, kas ir pret to. Ceru, ka viņš savas domas nemainīs," teica Strenga. "Ja šādu lēmumu pieņems, mums mači ir beigušies - pirmie pieci sadalīs medaļas, bet mēs būsim atslēgti no šīs cīņas."

Brāļu Šicu divnieku ekipāžai šī ir jau trešā Olimpiāde. Viņi no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļām atgriezušies nu jau piecas reizes pēdējo sešu gadu laikā.

Tā 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās.

Tāpat pēdējos piecos Eiropas čempionātos viņi un Mārtiņš Rubenis bijuši komandā, kas Latvijai sagādājusi četras godalgas komandu stafetē, turklāt pēdējā no tām vēl janvārī tika izcīnīta Siguldā.

Foto: sporto.lv

Komentāri