Sočos startē Rastorgujevs, Dauškāne, Priedulēna un kamaniņu komanda, Mixnews.lv

Sočos startē Rastorgujevs, Dauškāne, Priedulēna un kamaniņu komanda

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 13. februārī plkst. 09:05

Soču olimpisko spēļu sestajā sacensību dienā uz starta ceturtdien no Latvijas sportistiem iziet biatlonists Andrejs Rastorgujevs, distanču slēpotāja Inga Dauškāne, skeletoniste Lelde Priedulēna un Latvijas kamaniņu stafetes komanda.

Vispirms sacensības sāks skeletonistes, kurām pirmais brauciens paredzēts pl.9:30 pēc Latvijas laika, bet otrais - pl.10.40.

Savukārt medaļu komplekts skeletonā sievietēm tiks sadalīts piektdien. Priedulēna šodien uz starta stāsies kā 19.no 20 sportistēm.

Šobrīd 20 gadus vecajai sportistei šī ir pirmā Olimpiāde, bet pērn viņa izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionātā junioriem, taču šosezon ar augstiem rezultātiem nav izcēlusies. Olimpisko spēļu atlasē Priedulēna palika pirmā aiz kvalificējušos dalībnieku svītras, tomēr lieli pārsteigumi nenotika un sportiste ieguva speciālo ielūgumu.

Savukārt pl.12 pēc Latvijas laika distanču slēpotājas sacentīsies desmit kilometru klasiskajā slēpojumā. Dauškānei sacensībās ticis 66.numurs, bet kopumā slēpojumā piedalīsies 76 sportiste.

Kā zināms, brīvā stila sprintā latviete ieņēma 59.vietu 67 sportistu konkurencē.

Dauškāne ir pieredzes bagātākā distanču slēpotāja Latvijas komandā, bet 33 gadus vecajai sportistei šīs ir pirmās olimpiskās spēles. Lielu daļas karjeras viņa aizvadīja militārās pieccīņas sacensībās, bet slēpošanai pievērsās vien 2010.gadā un šobrīd ir neapstrīdami labākā Latvijas slēpotāja.

Savukārt pl.16 ar 27.numuru uz krūtīm trasē dosies Rastorgujevs, sacenšoties 20 kilometru individuālajā distancē.

Pirms tam Latvijas sportists ieņēma 17.vietu sprintā, bet pāris dienas vēlāk ierindojās augstajā devītajā vietā iedzīšanā.

Vēl pirms četriem gadiem Vankūverā Latviju biatlonā pārstāvēja deviņi sportisti, bet šoreiz viņu skaits sarucis līdz minimālajiem diviem. Īpaši sāpīgi tas bija vīriešiem - līdz iespējai, lai Sočos varētu startēt četri sportisti, pietrūka 21 punkta Nāciju kausa ieskaitē, vai arī katram sportistam būtu bijis jāfinišē par pāris vietām augstāk pasaules čempionātā.

Rastorgujevs vēl junioru vecumā tika uzskatīts par ļoti talantīgu sportistu, bet pieaugušo konkurencē viņš sevi pa īstam apliecinājis vien pēdējās divās sezonās. Šobrīd 25 gadus vecais sportists pērn Pasaules kausa posmā Sočos spēja izcīnīt ceturto vietu individuālajā distancē, bet šī gada sākumā bija ceturtais arī Oberhofā notikušajās iedzīšanas sacensībās. Nedēļu pirms Soču Olimpiādes Rastorgujevs triumfēja Eiropas čempionāta 20 kilometru distancē, parādot, ka ir lieliskā sportiskajā formā. 2014.gadā ir viņa otrās olimpiskās spēles.

Tikmēr pl.18.15 sāksies komandu stafete kamaniņu sportā, kur Latviju starp 12 valstīm pārstāvēs Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis, kā arī brāļi Andris un Juris Šici.

Latvija startēs ar sesto kārtas numuru.

Komandu stafete olimpiskajā programmā iekļauta pirmo reizi. Kā zināms, trešdien brāļi Šici sagādāja Latvijai pirmo medaļu šajā Olimpiādē, tiekot pie bronzas.

Kopumā šodien tiks sadalīti seši medaļu komplekti. Olimpisko spēļu notikumiem visas dienas garumā var sekot līdzi Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā un "Viasat" sporta kanālos.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti. Soči pie spēļu rīkošanas tiesībām tika 2007.gadā, izšķirošajā balsojumā vien par četriem punktiem apsteidzot Phjončhanu Dienvidkorejā, kas vēlāk ieguva tiesības rīkot 2018.gada Olimpiādi. Šī ir pirmā reize, kad Krievijā notiek ziemas olimpiskās spēles, bet vasaras Olimpiādi pasaules lielākā valsts rīkojusi 1980.gadā.

Olimpisko spēļu lāpa tika iedegta pagājušā gada 29.septembrī. Nākamās septiņas dienas tā ceļoja pa Grieķiju, bet 7.oktobrī sāka ceļojumu pa visu plašo Krieviju, kuras laikā pirmoreiz bija Ziemeļpolā un arī atklātā kosmosā.

Soči atrodas subtropu zonā, kur laikapstākļi mēdz būt ļoti mainīgi. Šādā klimatiskajā zonā ziemas olimpiskās spēles līdz šim vēl nebija notikušas. Pašos Sočos šajā laikā temperatūra var sasniegt pat +20 grādus pēc Celsija skalas, tomēr šajā pilsētā visi pasākumi notiek telpās. Savukārt slēpošanas kūrortā "Krasnaja Poļana", kur notiek sacensības trasēs, temperatūra ir zem nulle grādiem.

Soči ir trešās ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāv tieši 58 sportisti. Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvija bija pussoļa attālumā no 59 dalībniekiem, tomēr toreiz pēdējā brīdī dalībai sacensībās tomēr netika apstiprināts snovbordists Toms Vasins.

Komandas vidējais vecums ir samazinājies līdz 26,8 gadiem, kas ir nedaudz mazāk kā Vankūverā - 27 gadi. "Visjaunākā" komanda bija 1992.gada Albervillas spēlēs, kad sportistu vidējais vecums sasniedza 25 gadus. Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja sudrabu.

Sočos Latvijas sportistiem starti plānoti deviņos sporta veidos - ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un šorttrekā.

Olimpiskajās spēles Sočos startē 2500 sportisti no 88 pasaules valstīm, kas ir par sešām vairāk nekā pirms četriem gadiem. Olimpisko debiju Olimpiādē Sočos piedzīvo Dominika, Malta, Paragvaja, Austrumtimora, Togo, Tonga un Zimbabve.

Komentāri