Jānis Ķipurs: Izšķiroša būs psiholoģiskā gatavība! (VIDEO), Mixnews.lv

Jānis Ķipurs: Izšķiroša būs psiholoģiskā gatavība! (VIDEO)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 13. februārī plkst. 13:31

Pirmo braucienu Latvijas bobsleja divnieks aizvadīs svētdien 16.februārī. MixTV jautāja leģendārajam bobslejistam Jānim Ķipuram, kādas ir Latvijas bobsleja ekipāžas izredzes Soču Olimpiskajās spēlēs.

Bobslejists Jānis Ķipurs savu sporta slavas zenītu izdzīvoja astoņdesmitajos. 1988.gada ziemas Olimpiskajās spēlēs Ķipura pilotētais divnieks ieguva olimpisko zeltu, bet četrinieks - bronzu. Vēlāk sporta karjerā iegūtās zināšanas Ķipurs izmanto, trenējot bobslejistus.

"Lai sagatavotos atbildīgām sacensībām, sportistam pašam ir jāizstrādā sava sistēma. Sportistam psiholoģiski palīdz sagatavoties treneris – pirmkārt, ar savu pieredzi, otrkārt, pazīstot pašu sportistu, redzot, kas viņam ir vai nav vajadzīgs," – skaidro Ķipurs.

Savas sporta karjeras laikā Ķipuram bija svarīgi atrast sistēmu, kā labāk sagatavoties sacensībām. Ķipurs atzīst, ka toreiz palīdzēja vieglatlētikas treniņu pieredze: "Ļoti bieži jauni sportisti pārdeg, pārāk daudz domājot par atbildīgām sacensībām un neizturot spiedienu. Psiholoģisko noturību nevar iegūt vienā mirklī. Tā ir jātrenē un jāattīsta tāpat kā fiziskais līmenis, tehniskās iemaņas."

"Runājot par Oskara Melbārža ekipāžu – viņi Pasaules kausa sacensībās ir vairākas reizes uzvarējuši. Viņi var to izdarīt! Tomēr kā ekipāža viņi vēl ir jauna, un te ir jautājums par psiholoģisko noturību," tā Jānis Ķipurs MixTv komentē Latvijas bobsleja ekipāžas izredzes Soču Olimpiskajās spēlēs.

Komentāri