Rastorgujevs netiek galā ar stāvus šaušanu un ieņem 33.vietu individuālajā distancē, Mixnews.lv

Rastorgujevs netiek galā ar stāvus šaušanu un ieņem 33.vietu individuālajā distancē

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 13. februārī plkst. 17:45

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien pēc neveiksmīgas stāvus šaušanas bija spiests samierināties ar 33.vietu Soču olimpisko spēļu 20 kilometru individuālajā distancē, ziņo LETA.

Latvijas pārstāvis četrās šaušanās pieļāva trīs kļūdas - visas šaušanā stāvus.

Rastorgujevs trasē demonstrēja ierasti augstu ātrumu un pēc pirmās šaušanas, kurā viņš bija nekļūdīgs, atradās starp pretendentiem uz visaugstākajām vietām. Otrajā šaušanā Latvijas pārstāvim bija iespēja uz to brīdi kļūt par sacīkšu līderi, tomēr pēc raiti veiktajiem pirmajiem četriem šāvieniem viņš pirms noslēdzošā šāviena jūtami samazināja šaušanas ātrumu un pieļāva kļūdu.

Arī otrajā guļus šaušanā Rastorgujevs sašāva visus piecus mērķus, uz to brīdi izvirzoties astotajā vietā. Līdz noslēdzošajai šaušanai viņš pakāpās par vairākām pozīcijām, tomēr kļūdījās otrajā un ceturtajā šāvienā, kas viņam liedza cīnīties par pirmo divdesmitnieku.

Par olimpisko čempionu kļuva Martēns Furkads no Francijas, kurš ar vienu kļūdu šaušanā Rastorgujevu apsteidza par trim minūtēm un 47,2 sekundēm. Francūzis Sočos ticis pie sava otrā zelta, jo pirms tam viņš bija labākais arī iedzīšanas sacensībās.

Sudraba medaļu izcīnīja vācietis Ēriks Lesers, kurš ar nekļūdīgu šaušanu Furkadam zaudēja 12,2 sekundes un izcīnīja savu lielāko panākumu karjerā, bet bronza salīdzinoši mazpazīstamajam krievam Jevgēņijam Garaņičevam, kurš ar vienu kļūdu uzvarētājam zaudēja 34,5 sekundes.

Jāuzsver, ka ilgstoši uz medaļu pretendēja lietuvietis Toms Kaukēns, tomēr pēdējā šaušanā pieļautās trīs kļūdas šādas izredzes laupīja. Viņš sacensības noslēdza 23.vietā.

Jau vēstīts, ka pirms tam Rastorgujevs ieņēma 17.vietu sprintā, bet pāris dienas vēlāk ierindojās augstajā devītajā vietā iedzīšanā.

Vēl pirms četriem gadiem Vankūverā Latviju biatlonā pārstāvēja deviņi sportisti, bet šoreiz viņu skaits sarucis līdz minimālajiem diviem. Īpaši sāpīgi tas bija vīriešiem - līdz iespējai, lai Sočos varētu startēt četri sportisti, pietrūka 21 punkta Nāciju kausa ieskaitē, vai arī katram sportistam būtu bijis jāfinišē par pāris vietām augstāk pasaules čempionātā.

Rastorgujevs vēl junioru vecumā tika uzskatīts par ļoti talantīgu sportistu, bet pieaugušo konkurencē viņš sevi pa īstam apliecinājis vien pēdējās divās sezonās. Šobrīd 25 gadus vecais sportists pērn Pasaules kausa posmā Sočos spēja izcīnīt ceturto vietu individuālajā distancē, bet šī gada sākumā bija ceturtais arī Oberhofā notikušajās iedzīšanas sacensībās.

Nedēļu pirms Soču Olimpiādes Rastorgujevs triumfēja Eiropas čempionāta 20 kilometru distancē, parādot, ka ir lieliskā sportiskajā formā. 2014.gadā ir viņa otrās olimpiskās spēles.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.

Komentāri