Amerikāņu skeletonisti baidās no Martina Dukura, Mixnews.lv

Amerikāņu skeletonisti baidās no Martina Dukura (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 14. februārī plkst. 14:20

Amerikāņu skeletonisti atzinuši, ka latviešu sportists Martins Dukurs viņiem iedveš bailes, ziņo LETA-AP.

"Puiši pavisam noteikti par viņu domā. Viņš vienmēr ir vērā ņemams faktors," sacīja amerikāņu sportists Džons Delijs.

Aģentūra AP norāda, ka Martins Dukurs ir "biedējošākais braucējs skeletonā", kurš "gandrīz vienmēr ir čempions".

"Dukuru panākt kādam izdodas reti, ja vispār kādreiz izdodas. Kad viņš zaudē, un tas nenotiek bieži, tas parasti notiek tādēļ, ka viņš ir pieļāvis kādu kļūdu," raksta aģentūra.

Delijs atzina, ka viņš kopā ar pārējiem amerikāņu sportistiem Metjū Entuānu un Kailu Tresu aktīvi analizē videoierakstus ar Dukura nobraucieniem, cerot apgūt kādu triku, lai brauktu ātrāk.

"Viņu nobraucienus visi vienmēr skatās. Viņi grib redzēt, kā viņam veiksies, un nemitīgi salīdzina savu laiku ar viņu," sacīja Delijs.

"Viņš vienmēr būs būtisks faktors, un galvenais ir, cik lielā mērā tu vari par viņu nedomāt. Bet man, Kailam un Metjū, kad mēs uzliekam galvā savas ķiveres, mēs neko nevaram dzirdēt. Ja viņš tik un tā ir manā galvā, tad es neko tur nevaru darīt," piebilda amerikāņu skeletonists.

Piektdien brāļi Martins un Tomass Dukuri Soču olimpiskajās spēlēs veiks pirmos divus braucienus.

Līdz šim vēsturē divas olimpiskās medaļas ieguvuši vien divi skeletonisti, bet M.Dukuram un krievam Aleksandram Tretjakovam Sočos ir iespēja pievienoties šim sarakstam. Šis ir vienīgais olimpiskais sporta veids bez divkārtēja čempiona un tāds tas paliks arī Sočos, jo Olimpiādei nav kvalificējies Vankūveras čempions Džons Montgomerijs no Kanādas.

Latvija olimpiskajās skeletona sacensībās debitēja 2002.gadā, kad uz Soltleiksitiju tika aizsūtīts tobrīd 20 gadus vecais Tomass, bet vēl pēc četriem gadiem Turīnā valsti pārstāvēja 21 gadu vecais Martins. Pēc šīm sacensībām sākās straujš skeletonistu progress, un uz 2010.gada Vankūveras Olimpiādi Martins jau ieradās kā galvenais favorīts. Tomēr viņam nācās piekāpties mājiniekam Montgomerijam, samierinoties ar sudrabu, bet Tomass ieguva ceturto vietu.

Tagad Martins, neapšaubāmi, tiek saukts par pasaules labāko skeletonistu. Kaut šīs sezonas sākums viņam nebija ļoti veiksmīgs, kopš Jaungada viņš uzvarēja visos piecos Pasaules kausa posmos, turklāt četrreiz otrais palika Tomass. Pēdējos piecos gados Martins ir kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju un Eiropas čempionu, kā arī divās no trijām reizēm triumfējis pasaules čempionātā. Tikmēr Tomass pēdējās divās sezonās ieguvis otro vietu Pasaules kausā un pēdējos trijos gados kāpis uz Eiropas čempionāta goda pjedestāla.

Komentāri 1
FFff0zydfKWpirms 5 gadiem
GeorgeIf you want to burn any movies to DVD, then can play well on home DVD pyelar, you should use the right software to burn video DVD from your movies, there is an easy way and the better choice, you can try RZ DVD Creator, it can create/burn video DVD from any movies, it can burn multi movies into one DVD, it can burn long movies into one DVD, it can auto fit the size, it can easy add professional dynamic DVD menu, it can convert and burn any movies to DVD(DVD+R, DVD-R, DVD-RW, DVD+RW, DVD-DL, DVD+DL, etc), such as avi to DVD, xvid to DVD, etc. Copy video DVD, you can try RZ DVD COPY, it can directly copy video DVD to harddrive DVD folder, to harddrive DVD ISO file, or directly copy video DVD to another new DVD disc.You can yahoo or google search and download RZ DVD Creator or RZ DVD COPY , work well on my computer, easy to use, good quality, most functionality, hope it can help you.