Tretjakovs pēc otrā brauciena palielina pārsvaru pār M.Dukuru (Papildināts), Mixnews.lv

Tretjakovs pēc otrā brauciena palielina pārsvaru pār M.Dukuru (Papildināts)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 14. februārī plkst. 16:57

Latviešu skeletonists Martins Dukurs pēc piektdien veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem Soču olimpiskajā trasē ieņem otro vietu, savam galvenajam konkurentam un pašreizējam līderim Aleksandram Tretjakovam no Krievijas zaudējot 0,56 sekundes, ziņo LETA.

Tikmēr vecākais no brāļiem Dukuriem Tomass otro braucienu veica nedaudz vājāk par pirmo, taču tas viņam ļāva saglabāt sesto vietu summā.

Trešajā vietā pēc diviem braucieniem izvirzījies amerikānis Džons Deilijs, kurš no M.Dukura atpaliek jau par 1,03 sekundēm, bet T.Dukurs viņam piekāpjas par 0,51 sekundi.

Tretjakovs arī otrajā braucienā atkārtoja sev piederošo trases starta rekordu (4,47 sekundes), bet summā viņam savu pārsvaru pār M.Dukuru izdevās palielināt par 0,33 sekundēm.

No trešās uz ceturto pozīciju tikmēr atkritis cits ASV sportists Metjū Entuāns, no kura T.Dukurs atpaliek par 0,25 sekundēm, bet piektais ir krievs Sergejs Čudinovs, kuram T.Dukurs zaudē 0,07 sekundes.

Pēc piektdien veiktā pirmā brauciena Martins Dukurs ieņēma otro vietu, savam galvenajam konkurentam un pašreizējam līderim Aleksandram Tretjakovam no Krievijas zaudējot 0,23 sekundes.

Tikmēr vecākais no brāļiem Dukuriem Tomass pēc pirmā brauciena ieņem sesto vietu - 1,08 sekundes aiz Tretjakova. Trešajā vietā atrodas Metjū Entuāns no ASV, kuru M.Dukurs apsteidz par 0,71 sekundi. Tikmēr T.Dukurs viņam zaudē 0,14 sekundes.

Tretjakovs pirmajā braucienā uzstādīja jaunu trases starta (4,47 sekundes) un kopējo (55,95 sekundes) rekordu. Tikmēr M.Dukurs krievam startā zaudēja 0,10 sekundes, bet pirms Tretjakova iziešanas trasē uzstādīja jaunu tās rekordu.

Noslēdzošie divi braucieni risināsies sestdien.

Līdz šim vēsturē divas olimpiskās medaļas ieguvuši vien divi skeletonisti, bet M.Dukuram un krievam Aleksandram Tretjakovam Sočos ir iespēja pievienoties šim sarakstam. Šis ir vienīgais olimpiskais sporta veids bez divkārtēja čempiona un tāds tas paliks arī Sočos, jo Olimpiādei nav kvalificējies Vankūveras čempions Džons Montgomerijs no Kanādas.

Latvija olimpiskajās skeletona sacensībās debitēja 2002.gadā, kad uz Soltleiksitiju tika aizsūtīts tobrīd 20 gadus vecais Tomass, bet vēl pēc četriem gadiem Turīnā valsti pārstāvēja 21 gadu vecais Martins.

Pēc šīm sacensībām sākās straujš skeletonistu progress, un uz 2010.gada Vankūveras Olimpiādi Martins jau ieradās kā galvenais favorīts. Tomēr viņam nācās piekāpties mājiniekam Montgomerijam, samierinoties ar sudrabu, bet Tomass ieguva ceturto vietu.

Tagad Martins neapšaubāmi tiek saukts par pasaules labāko skeletonistu. Kaut šīs sezonas sākums viņam nebija ļoti veiksmīgs, kopš Jaungada viņš uzvarēja visos piecos Pasaules kausa posmos, turklāt četrreiz otrais palika Tomass.

Pēdējos piecos gados Martins ir kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju un Eiropas čempionu, kā arī divās no trijām reizēm triumfējis pasaules čempionātā. Tikmēr Tomass pēdējās divās sezonās ieguvis otro vietu Pasaules kausā un pēdējos trijos gados kāpis uz Eiropas čempionāta goda pjedestāla.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.

Komentāri