Latvijas kamaniņu sporta stafetes komanda var saņemt naudas balvu līdz 38 418 eiro katrs, Mixnews.lv

Latvijas kamaniņu sporta stafetes komanda var saņemt naudas balvu līdz 38 418 eiro katrs

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 14. februārī plkst. 17:35

Latvijas kamaniņu braucēji Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis, Andris un Juris Šici par izcīnīto bronzas medaļu komandu stafetē Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos katrs var saņemt līdz 38 418 eiro pēc nodokļu nomaksas, ziņo LETA.

Jautājums par to, kā naudas balvas tiks piešķirtas Šiciem, kuri izcīnījuši divas bronzas medaļas, tiks vērtēts Nacionālajā sporta padomē.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēram komandas treneri un apkalpojošais personāls kopā varētu saņemt līdz 76 836 eiro.

Ministrijā gan norāda, ka šī summa arī būs atkarīga no Nacionālās sporta padomes lēmuma, proti, ja Šici saņems naudas balvas tikai par bronzas medaļu kamaniņu divniekos, tad naudas balvas apmērs Tīrumas un Rubeņa treneriem un personālam būs līdz 38 418 eiro.

Attiecīgi Latvijas Kamaniņu sporta federācija par sportistu komandas sasniegumu var saņemt līdz 35 572 eiro sporta veida attīstībai.

Šici arī par bronzas medaļas iegūšanu kamaniņu sporta divnieku sacensībās XXII Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos katrs var saņemt naudas balvu līdz 38 418 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Latvijas Kamaniņu sporta federācijai atbilstoši normatīviem aktiem IZM ir jāiesniedz iesniegums par naudas balvas piešķiršanu. Jautājums par naudas balvu piešķiršanu un naudas balvu apmēru par sasniegumiem XXII Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos tiks skatīts nākamajā Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka trešdien brāļi Šici ieguva Latvijai pirmo medaļu Soču olimpiskajās spēlēs, turklāt karjerā tā viņiem ir jau otrā godalga, jo pirms četriem gadiem Vankūverā viņi tika pie olimpiskā sudraba. Savukārt Latvijas kamaniņu sporta stafetes komanda ceturtdien izcīnīja trešo vietu Soču olimpiskajās spēlēs, atnesot valstij otro godalgu šajā Olimpiādē.

Brāļu Šicu divnieku ekipāžai šī ir jau trešā Olimpiāde. Viņi no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļām atgriezušies nu jau piecas reizes pēdējo sešu gadu laikā.

Tā 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās.

Tāpat pēdējos piecos Eiropas čempionātos viņi un Mārtiņš Rubenis bijuši komandā, kas Latvijai sagādājusi četras godalgas komandu stafetē, turklāt pēdējā no tām vēl janvārī tika izcīnīta Siguldā.

Komentāri