Baltkrievijas biatloniste Domračova kļūst par divkārtēju olimpisko čempioni, Mixnews.lv

Baltkrievijas biatloniste Domračova kļūst par divkārtēju olimpisko čempioni

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 14. februārī plkst. 17:56

Baltkrievijas biatloniste Darja Domračova piektdien izcīnīja otro zelta medaļu Soču olimpiskajās spēlēs, triumfējot 15 kilometru individuālajā distancē, ziņo LETA.

Domčareva četrās šaušanās kopumā pieļāva tikai vienu kļūdu, un viņas ātrais slēpojums trasē ļāva sudraba medaļas ieguvēju Selīnu Gasparinu no Šveices finišā apsteigt vairāk nekā par vienu minūti.

Zīmīgi, ka šveiciete un bronzas medaļas ieguvēja baltkrieviete Nadežda Skardino šaušanā nepieļāva nevienu kļūdu.

Jau vēstīts, ka Domračova iepriekš triumfēja Olimpiādes desmit kilometru iedzīšanas sacensībās. Pašlaik 27 gadus vecajai Domračovai šī ir trešā olimpiskā godalga, abiem zeltiem pievienojot arī pirms četriem gadiem Vankūverā izcīnīto bronzu individuālajā distancē.

Savukārt ne Gasparina, ne Skardino līdz šim pie olimpiskajiem cēlmetāliem nebija tikušas.

Kā zināms, Latvijas biatloniste Žanna Juškāne pēc trīs šaušanās pieļautām sešām kļūdām izstājās no individuālās distances sacensībām. Tobrīd latviete bija 77.vietā, bet kopumā distanci noslēdza 78 biatlonistes.

Pirms tam 7,5 kilometru sprintā Juškāne ierindojās 79.vietā.

Vēl pirms četriem gadiem Vankūverā Latviju pārstāvēja deviņi biatlonisti, bet šoreiz viņu skaits sarucis līdz minimālajiem diviem. Īpaši sāpīgi tas bija vīriešiem - līdz iespējai, lai Sočos varētu startēt četri sportisti, pietrūka 21 punkta Nāciju kausa ieskaitē vai arī katram sportistam būtu bijis jāfinišē par pāris vietām augstāk pasaules čempionātā.

Juškānei gada sākumā vēl vajadzēja piedalīties atlases sacensībās, cīnoties par vietu Olimpiādē. Tajās gan viņas vienīgā konkurente Baiba Bendika startēja apslimusi un nespēja pretiniecei izrādīt nopietnu konkurenci. Pašlaik 24 gadus vecajai Juškānei Sočos ir jau otrās olimpiskās spēles, bet ar lieliem panākumiem viņa līdz šim nav izcēlusies un Pasaules kausa posmos nav spējusi tikt augstāk par 43.vietu.

Komentāri