Skeletonistei Priedulēnai dalīta 14.vieta; par olimpisko čempioni kļūst britu skeletoniste Jarnolda, Mixnews.lv

Skeletonistei Priedulēnai dalīta 14.vieta; par olimpisko čempioni kļūst britu skeletoniste Jarnolda

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 14. februārī plkst. 19:42

Latvijas skeletoniste Lelde Priedulēna piektdien ieguva dalītu 14.vietu Soču olimpisko spēļu sacensībās, bet par uzvarētāju pirmo reizi karjerā kļuva Lielbritānijas skeletoniste Elizabete Jarnolda, ziņo LETA.

Pirms noslēdzošā, ceturtā brauciena Priedulēna atradās stabilā 15.pozīcijā, taču ļoti labu braucienu veica aiz viņas esošā Kanādas sportiste Melisa Holingsvorta, kura latvietei lika zaudēt vienu pozīciju.

Tomēr Priedulēnas uzrādītais rezultāts ceturtajā braucienā bija desmitais ātrākais, kas viņai tik un tā summā ļāva pakāpties par vienu pozīciju un iegūt dalītu 14.vietu, uzrādot vienādu laiku ar Austrālijas skeletonisti Mišelu Stīlu un no Jarnoldas atpaliekot par 3,39 sekundēm.

Tikmēr Jarnolda, kura ir šīs sezonas Pasaules kausa ieguvēja, summā par 0,97 sekundēm apsteidza ASV sportisti Noeli Pikusu-Peisu. Tikmēr bronzu ieguva krieviete Jeļena Ņikitina, kura no Jarnoldas atpalika par 1,41 sekundi.

Savukārt labāko trijniekam sekoja amerikāniete Ketija Ūlandere un vēl viena Krievijas skeletoniste Olga Potiļicina.

Neviena no godalgoto trijnieka sportistēm pie olimpiskās medaļas savā karjerā vēl nebija tikusi.

Trešo braucienu Priedulēna veica 58,73 sekundēs, kas bija 12.labākais rezultāts, ļaujot viņai summā saglabāt 15.vietu. Veiksmīga ceturtā brauciena rezultātā latviete var pakāpties par vietu augstāk, jo 14.pozīcija šobrīd ir priekšā tieši par vienu sekundes desmitdaļu.

Kā zināms, pēc ceturtdien veiktā pirmā brauciena Priedulēna bija 16.vietā, bet otrajā izdevās pakāpties par pozīciju.

Savukārt no skeletona sacensību līderes šīs sezonas Pasaules kausa ieguvējas Lielbritānijas skeletonistes Elizabetes Jarnoldas latviete šobrīd atpaliek par 2,97 sekundēm.

Tikmēr Jarnolda trešajā mēģinājumā sasniedza trases rekordu. Britu sportiste pirms noslēdzošā brauciena summā par 0,78 sekundēm apsteidz ASV sportisti Noeli Pikusu-Peisu. Tikmēr trešajā pozīcijā joprojām atrodas krieviete Jeļena Ņikitina, kura no Jarnoldas atpaliek par 0,97 sekundēm.

Savukārt labāko trijniekam seko vēl viena Krievijas skeletoniste Olga Potiļicina, bet uz piekto vietu atkāpusies amerikāniete Ketija Ūlandere.

Kopumā sacensībās piedalās 20 sportistes.

Šobrīd 20 gadus vecajai sportistei šī ir pirmā Olimpiāde, bet pērn viņa izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionātā junioriem, taču šosezon ar augstiem rezultātiem nav izcēlusies. Olimpisko spēļu atlasē Priedulēna palika pirmā aiz kvalificējušos dalībnieku svītras, tomēr lieli pārsteigumi nenotika un sportiste ieguva speciālo ielūgumu.

Komentāri