Kanādas treneris pieļauj Olimpiādes rīkotāju šmaukšanos kamaniņu trasē, Mixnews.lv

Kanādas treneris pieļauj Olimpiādes rīkotāju šmaukšanos kamaniņu trasē

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 15. februārī plkst. 13:03

Kanādas kamaniņu sporta izlases treneris Volfgangs Štaudingers Ziemeļamerikas medijiem izteicies pieņēmumu, ka Soču olimpisko spēļu rīkotāji šmaukušies olimpiskajā trasē, ziņo LETA.

Treneris par aizdomīgām nosaucis komandu stafetes sacensības, kurās aiz Vācijas un Krievijas sportistiem trešo vietu izcīnīja Latvijas komanda. Tikmēr kanādieši zaudēja latviešiem tieši 0,1 sekundi un palika ceturtajā pozīcijā.

"Trases augšā braucām par otro vietu, tomēr, jo tālāk tikām, jo lēnāki palikām. Tas ir skaidrs liecinātājs tam, ka trase pēkšņi kļuva ievērojami lēnāka," vietējie mediji citē Štaudingeru.

Treneris uzskata, ka rīkotāji sev parocīgos brīžos mainījuši trases temperatūru, palielinot vai samazinot tās saldēšanas sistēmas apgriezienus.

"Mēs nekādi nevarējām uzturēt ātrumu, lai arī komandas braucieni nebija slikti," uzsver Štaudingers. "Tādas lietas ir grūti pierādīt, taču šajā sportā esmu pietiekoši ilgi, lai apgalvotu, ka, piemēram, austriešu iegūtais deficīts nebija normāls."

Šeit gan jāizceļ, ka Austrijas komanda jau pirmajā stafetes posmā pieļāva ļoti rupju kļūdu, tāpēc trases stāvoklis tās ieņemtajā septītajā vietā nav tieši vainojams.

"Mēs visi zinām, ka katrās sacensībās ir cilvēki, kuri visur saskata šmaukšanos. Ja kanādiešiem nav pierādījumu, viņiem vajadzētu pārstāt šādi izteikties," atbildējis Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpilddirektors Olimpiādes norises jautājumos Žilbērs Felī.

Kā ziņots, Latvijas sportisti Olimpiādes kamaniņu braukšanas sacensībās izcīnīja divas bronzas medaļas.

Komentāri