Mārtins Dukurs iegūst otru olimpisko sudrabu, Tomasam Dukuram - 4.vieta, Mixnews.lv

Mārtins Dukurs iegūst otru olimpisko sudrabu, Tomasam Dukuram - 4.vieta (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 15. februārī plkst. 18:58

Latviešu skeletonists Martins Dukurs sestdien Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vienīgi Aleksandram Tretjakovam no Krievijas un iegūstot savu otro olimpisko sudraba medaļu karjerā, ziņo LETA.

Šī ir kļuvusi par Latvijas veiksmīgāko ziemas Olimpiādi kopš neatkarības atgūšanas. Iepriekš Vankūverā tika izcīnītas divas sudraba medaļas, to skaitā arī M.Dukuram, bet Sočos jau iegūts viens sudrabs un divas bronzas.

фото

Tikmēr vecākais no brāļiem Dukuriem Tomass sacensības noslēdza ceturtajā vietā, izmantojot amerikāņa Džona Deilija rupjo kļūdu un pakāpjoties no piektās pozīcijas. Līdz medaļai latvieti šķīra 0,32 sekundes.

фото

фото

Dienas otrajā braucienā M.Dukurs uzrādīja otro labāko laiku aiz Tretjakova un summā viņam zaudēja 0,81 sekundi. Četros braucienos latvietis divreiz bija otrais, bet reizi - pirmais.

Trešais tikmēr bija Metjū Entuāns no ASV, kurš uzvarētājam zaudēja 2,97 sekundes.

T.Dukurs sacensību braucienos uzrādīja attiecīgi sesto, divpadsmito, piekto un septīto labāko laiku.

Dienas pirmajā braucienā M.Dukurs uzrādīja labāko laiku un spēja trasē atspēlēt Tratjakova pārākumu startā, no piektdien iekrātā deficīta atspēlējot 0,02 sekundes. Līdz ar to pirms noslēdzošā brauciena latvietis krievam zaudēja 0,54 sekundes.

M.Dukurs pēc piektdien veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem atrādās otrajā vietā, no Tretjakova atpaliekot par 0,56 sekundēm. Tikmēr T.Dukurs bija sestais, trešās vietas īpašniekam zaudējot 0,51 sekundi. Savukārt sestdien veiktā trešā brauciena gaitā M.Dukurs atspēlēja 0,02 sekundes, bet T.Dukurs pakāpās uz piekto vietu 0,31 sekundes aiz trešās vietas.

Iepriekš vēsturē divas olimpiskās medaļas bija ieguvuši vien divi skeletonisti, bet M.Dukuram un Tretjakovam Sočos izdevies pievienoties šim sarakstam. Šis ir vienīgais olimpiskais sporta veids bez divkārtēja čempiona un tāds tas palicis arī Sočos, jo Olimpiādei nebija kvalificējies Vankūveras čempions Džons Montgomerijs no Kanādas.

Latvija olimpiskajās skeletona sacensībās debitēja 2002.gadā, kad uz Soltleiksitiju tika aizsūtīts tobrīd 20 gadus vecais Tomass, bet vēl pēc četriem gadiem Turīnā valsti pārstāvēja 21 gadu vecais Martins. Pēc šīm sacensībām sākās straujš skeletonistu progress, un uz 2010.gada Vankūveras Olimpiādi Martins jau ieradās kā galvenais favorīts. Tomēr viņam nācās piekāpties mājiniekam Montgomerijam, samierinoties ar sudrabu, bet Tomass ieguva ceturto vietu.

Tagad Martins, neapšaubāmi, tiek saukts par pasaules labāko skeletonistu. Kaut šīs sezonas sākums viņam nebija ļoti veiksmīgs, kopš Jaungada viņš uzvarēja visos piecos Pasaules kausa posmos, turklāt četrreiz otrais palika Tomass. Pēdējos piecos gados Martins ir kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju un Eiropas čempionu, kā arī divās no trijām reizēm triumfējis pasaules čempionātā. Tikmēr Tomass pēdējās divās sezonās ieguvis otro vietu Pasaules kausā un pēdējos trijos gados kāpis uz Eiropas čempionāta goda pjedestāla.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.

Komentāri 1
ibwKMn9ipirms 5 gadiem
Pēc šī scenārija pabalstu nbdaazīgajiem cilvēkiem varētu maksāt ne retāk kā reizi gadā, un to varētu pārraudzīt pašvaldības, jo tās, iespējams, vislabāk zinās, kuram cilvēkam šāds pabalsts ir nepieciešams un kuram ne. Šādu pabalstu nbdaazīgajiem cilvēkiem maksātu tik lielu, lai tas atbilstu iztikas līmenim un netiktu radīta situācija, ka cilvēki paliktu bez iztikas līdzekļiem. Pārējo pensionāru ie