Martins Dukurs par sudrabu priecīgāks nekā pēc Vankūveras Olimpiādes, Mixnews.lv

Martins Dukurs par sudrabu priecīgāks nekā pēc Vankūveras Olimpiādes (2)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 15. februārī plkst. 21:43

Latvijas skeletonists Martins Dukurs par sudraba godalgu Soču olimpiskajās spēlēs ir priecīgāks nekā pirms četriem gadiem bija par tāda pat kaluma godalgu Vankūverā, ziņo LETA.

Kā ziņots, piektdien M.Dukurs ieguva Latvijai trešo godalgu šajās olimpiskajās spēlēs, četru braucienu summā par 0,81 sekundi piekāpjoties krievu sportistam Aleksandram Tretjakovam.

фото

"Šoreiz pirms spēlēm nedzīvoju ilūzijās, ka visus sakaušu, bet zināju, ka jāveic četri stabili braucieni. Vienīgi negaidīju, ka Tretjakovam būs tik labi starta ieskrējieni," pēc sacensībām atzina M.Dukurs, sakot, ka šoreiz ir priecīgāks nekā pēc Vankūveras Olimpiādes. "Toreiz pats izlaidu uzvaru no rokām."

"Vēl bija cerība, ka šodien varētu ieķerties, tomēr, kad pēc ļoti laba trešā brauciena atspēlēju vien 0,02 sekundes, sapratu, ka viss ir skaidrs, ja vien Tretjakovs pats smagi nekļūdās," secināja latvietis, kurš atklāja, ka startējis ar tām pašām slidām, ar kurām vakar. "Tās ir manas labākās slidas."

M.Dukurs izteicās, ka visi braucieni bijuši līmenī, bet īpaši paslavēja savu trešo nobraucienu. "Gaidīju labāku starta ieskrējienu no sevis, bet paši braucieni bija līdzīgi. Uzskatu, ka izdarīju visu augstā līmenī, aptuveni 80-90% no tā, ko varēju. Tretjakovs šoreiz vienkārši bija labāks."

Martins atzina, ka viņam ir ļoti sāpīgi par sava vecākā brāļa Tomasa neveiksmi, kurš otrajā Olimpiādē pēc kārtas palika uzreiz aiz goda pjedestāla.

"Vienu brīdi domāju varbūt neiziet ceturtajā braucienā uz starta, lai Tomasam tiek bronza. Pirms noslēdzošā starta man bija tiešām sāpīgi," izteicās jaunākais brālis. "Tomass sviedrus lej ne mazāk par mani."

Trešās vietas ieguvēju Metju Entuānu no ASV M.Dukurs apsteidza par vairāk nekā divām sekundēm. Iepriekšējo četru sezonu Pasaules kausa ieguvējs secināja, ka viņš ar Tretjakovu braucis labi, bet sportisti, kas cīnījās par trešo vietu, bijuši nestabilāki.

"Braukšu arī turpmāk. Dzīve nesastāv tikai no olimpiskajām spēlēm. Man katrs Pasaules kausa posms ir jauns izaicinājums un sajūtas. Strādāsim, lai būtu labāki," teica M.Dukurs. "Varētu teikt - man nepaveicās, ka mājinieki bija tik labi sagatavojušies gan Vankūverā, gan šeit. Domāju, ka nākamo gadu paņemšu mierīgāku. Tā teicu arī pēc Vankūveras. Iespējams, bija kļūda, ka toreiz tiešām tā neizdarīju."

Kā ziņots, šī jau ir Latvijas veiksmīgākā ziemas Olimpiāde. Iepriekš Vankūverā tika izcīnītas divas sudraba medaļas, to skaitā arī M.Dukuram, bet Sočos jau iegūts viens sudrabs un divas bronzas.

Komentāri 2
GJ8KjTzO5tpirms 5 gadiem
Good points all around. Truly apdteciarep.
Salatlapinapirms 5 gadiem
martins ir seksigs