Rastorgujevs un bobslejisti sacenšas Soču olimpiskajās spēlēs, Mixnews.lv

Rastorgujevs un bobslejisti sacenšas Soču olimpiskajās spēlēs

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 17. februārī plkst. 09:16

Soču olimpiskajās spēlēs šodien masu starta sacensības paredzētas biatlonistam Andrejam Rastorgujevam, bet bobsleja divnieku sacensības noslēgs piloti Oskars Melbārdis un Oskars Ķibermanis, ziņo LETA.

Pirmie sacensības uzsāks biatlonisti. Kopā ar 30 planētas labākajiem šī sporta veidu pārstāvjiem 15 kilometru distanci veiks arī Rastorgujevs.

Sacensības iepriekš bija plānots aizvadīt svētdien, taču ļoti biezās miglas dēļ tās tika pārceltas uz pirmdienu.

Līdz šim Rastorgujevs Pasaules kausa ieskaitē šajā distancē startējis vien divas reizes karjerā.

Pirms tam Rastorgujevs ieņēma 17.vietu sprintā, pāris dienas vēlāk ierindojās augstajā devītajā vietā iedzīšanā, bet individuālajā distancē viņam nācās samierināties ar 33.vietu.

Vēl pirms četriem gadiem Vankūverā Latviju biatlonā pārstāvēja deviņi sportisti, bet šoreiz viņu skaits sarucis līdz minimālajiem diviem. Īpaši sāpīgi tas bija vīriešiem - līdz iespējai, lai Sočos varētu startēt četri sportisti, pietrūka 21 punkta Nāciju kausa ieskaitē, vai arī katram sportistam būtu bijis jāfinišē par pāris vietām augstāk pasaules čempionātā.

Rastorgujevs vēl junioru vecumā tika uzskatīts par ļoti talantīgu sportistu, bet pieaugušo konkurencē viņš sevi pa īstam apliecinājis vien pēdējās divās sezonās. Šobrīd 25 gadus vecais sportists pērn Pasaules kausa posmā Sočos spēja izcīnīt ceturto vietu individuālajā distancē, bet šī gada sākumā bija ceturtais arī Oberhofā notikušajās iedzīšanas sacensībās. Nedēļu pirms Soču Olimpiādes Rastorgujevs triumfēja Eiropas čempionāta 20 kilometru distancē, parādot, ka ir lieliskā sportiskajā formā. 2014.gadā ir viņa otrās olimpiskās spēles.

фото

Savukārt pl.16.30 trešo braucienu aizvadīs bobsleja divnieki. Pēc diviem braucieniem Melbārdis kopā ar Daumantu Dreiškenu ieņem sesto vietu, no līdera Krievijas pilota Aleksandra Zubkova atpaliekot par 0,48 sekundēm. Taču līdz sudraba medaļai viņiem trūkst vien 16 sekundes simtdaļu. Tikmēr Ķibermanis pagaidām ieņem 16.pozīciju.

Otrais brauciens iecerēts pl.18.05.

Pirms četriem gadiem, neapstrīdami, Latvijas labākais pilots bija Jānis Miņins, kuram brīžiem konkurenci sagādāja Edgars Maskalāns, bet tagadējie piloti Melbārdis un Ķibermanis vēl pat nebija sēdušies pie kamanu vadības. Tomēr Miņinu neilgi pēc ierašanās Vankūverā skāra veselības problēmas, no kurām viņš nepaguva atlabt, un šajās sacensībās uz starta izgāja vien Maskalāns. Nākamo sezonu Latvijas izlase iesāka ar tādu pat pilotu sastāvu, tomēr startēja vien Eiropas kausa posmos, un 2011.gada sākumā pēc konflikta Miņins pameta Latvijas izlasi, un vēlāk izrādījās, ka tas nozīmē arī viņa karjeras beigas. Savukārt Maskalāns traumu dēļ karjeru beidza 2012.gada rudenī.

Šobrīd 25 gadus vecais Melbārdis bobslejista karjeru iesāka kā stūmējs un bija plānojis startēt Vankūveras Olimpiādē, tomēr pēc tam, kad neveselais Miņins, cenšoties atgriezties trasē, bija piedzīvojis smagu kritienu, kurā arī pats Melbārdis guva smadzeņu satricinājumu, ekipāža no sacensībām tika atsaukta. Pēc šīm sacensībām Melbārdis pievērsās pilota karjerai, un viņa izaugsme bijusi galvu reibinoša, kas šobrīd sportistu jau ļauj saukt par vienu no vadošajiem pasaulē. Viņš ir divkārtējs pasaules junioru čempions un spējis uzvarēt trijos Pasaules kausa posmos.

Tikmēr Ķibermanis pašlaik ir vien 20 gadus vecs un bobslejam pievērsās 2011.gada vasarā, jau sekojošajā sezonā izcīnot ceturto vietu pasaules jaunatnes Olimpiādē. Pēdējās sezonās Ķibermanis uzrādījis augstākus rezultātus par Uģi Žaļimu, izkonkurējot viņu cīņā par Latvijas izlases otrā pilota godu.

Pieredzes bagātākie stūmēji ir Dreiškens, kuram šī ir otrā Olimpiāde, Raivis Broks, kurš startē otrajās spēlēs, un Intars Dambis, kura karjera saistībā ar četrgades nozīmīgākajiem notikumiem bijusi neveiksmīga - 2006.gadā Turīnā Dambis nestartēja traumas dēļ, pirms četriem gadiem Vankūverā netika uz starta pēc Miņina veselības problēmām un arī pašlaik ir tuvu tam, lai paliktu vien rezervista godā.

Aizvadītajā vasarā ažiotāžu izraisīja fakts, ka bobsleja izlasē cenšas iekļūt Latvijas rekordists 100 metru sprintā Ronalds Arājs un rekordists desmitcīņā Edgars Eriņš. Arājam veselības problēmu dēļ neizdevās savu lietderību pierādīt vasaras treniņnometnē, bet Eriņš lielāko daļu ziemas aizvadīja Latvijas trešajā izlasē kā Žaļima stūmējs un olimpiskajā sastāvā neiekļuva.

Kopumā tiks sadalīti septiņi medaļu komplekti.

Komentāri