Baltkrievijas biatloniste Domračova izcīna jau savu trešo zeltu šajā Olimpiādē, Mixnews.lv

Baltkrievijas biatloniste Domračova izcīna jau savu trešo zeltu šajā Olimpiādē

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 17. februārī plkst. 18:23

Baltkrievijas biatloniste Darja Domračova turpināja savu dominanci un pirmdien 12,5 kilometru masu starta sacensībās izcīnīja jau trešo zelta medaļu Soču olimpiskajās spēlēs, ziņo LETA.

Baltkrieviete iepriekš triumfēja desmit kilometru iedzīšanas sacensībās un 15 kilometru individuālajā distancē.

Četrās šaušanās Domračova pieļāva vienu kļūdu, taču tas netraucēja finišā par 20,2 sekundēm apsteigt Čehijas sportisti Gabrielu Soukalovu, kurai šī ir pirmā godalga šajā Olimpiādē. Tikmēr trešajā vietā ierindojās Norvēģijas biatloniste Tīrila Ekhofa, kura, tāpat kā Soukalova, savā karjerā līdz šim vēl ne reizi nebija tikusi pie olimpiskās medaļas.

Ekhofa no uzvarētājas Domračovas atpalika par 27,3 sekundēm, tikai par vienu sekundi apsteidzot ceturtās vietas īpašnieci Evi Sašenbaheri-Štīlu no Vācijas, kura bija trešā vēl pēc pēdējās šaušanas, taču Ekhofa viņu apdzina.

Šīs Baltkrievijai ir visu laiku labākās Ziemas olimpiskās spēles, jo tā jau izcīnījusi četras zelta medaļas, bet Domračova ar trim zeltiem kļuvusi par valsts visu laiku veiksmīgāko olimpieti. Pateicoties sasniegtajam, baltkrieviete kļuvusi par piekto sievieti Ziemas spēļu vēsturē, kura vienā disciplīnā spējusi gūt vismaz trīs augstākā kaluma godalgas.

Tāpat Domračova kļuvusi par pirmo biatlonisti, kura vienās olimpiskajās spēlēs spējusi triumfēt trīs reizes. Līdz šim biatlona vēsturē labākais sasniegums pieder slavenajam norvēģim Ūlem Eināram Bjērndālenam, kurš 2002.gada Solteiksitijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja četras zelta godalgas.

Iepriekš pastāvēja bažas, ka slikto laikapstākļu dēļ varētu nenotikt sieviešu masu starta sacensības, taču tās norisinājās tām paredzētajā laikā. Vīriešu masu starts, kam bija jānotiek jau svētdien, miglas dēļ pārcelts uz otrdienu.

Tikmēr Latvijas biatloniste Žanna Juškāne masu startā nepiedalījās.

Soču olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, un Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.

Komentāri