Sočos startē kalnu slēpotājas Āboltiņa un Gasūna, kā arī biatlonists Rastorgujevs, Mixnews.lv

Sočos startē kalnu slēpotājas Āboltiņa un Gasūna, kā arī biatlonists Rastorgujevs

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 18. februārī plkst. 08:27

Soču olimpiskajās spēlēs otrdien milzu slaloma sacensības paredzētas Latvijas jaunai kalnu slēpotājai Agnesei Āboltiņai un Leldei Gasūnai, tāpat beidzot sacensības varētu tikt aizvadītas biatlona masu startā, kur jāpiedalās Andrejam Rastorgujevam, ziņo LETA.

Milzu slaloma sacensības plānots uzsākt jau no rīta, bet Gasūna uz starta dosies ar 73.numuru, kamēr Āboltiņai ticis 76.

Iepriekš bija plānots, ka sacensības tiks aizvadītas par pusotru stundu vēlāk, taču starta laikus ietekmēja nelabvēlīgie laika apstākļi. Otrajam braucienam, kas tiks sākts pl.11, kvalificēsies visas sportistes, kuras spēs sasniegt finišu pirmajā braucienā.

Tikai 18 gadus vecā Āboltiņa supergigantā ierindojās 31.vietā, bet Gasūna šajā Olimpiādē vēl nav startējusi.

Šīs Āboltiņai ir pirmās olimpiskās spēles karjerā. Pirms pāris gadiem par Latvijas labāko kalnu slēpotāju tika uzskatīta Gasūna, bet kopš tā laika viņa vairakkārt guvusi smagas traumas, tāpēc tagad jau lielākās cerības tiek liktas uz Āboltiņu, bet lielus panākumus viņa vēl nav guvusi.

Gaidāms, ka Āboltiņa tiks pieteikta dalībai arī slaloma sacensībās. Lielākās cerības sportiste liek tieši uz sacensībām slalomā.

Latviju pirmoreiz kalnu slēpošanā pārstāv uzreiz pieci sportisti, turklāt viņi visi to paveikuši pašu spēkiem, izpildot nepieciešamos kvalifikācijas normatīvus. Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.

Savukārt pl.12.30 pēc Latvijas laika trasē vajadzētu doties biatlonistiem. Kopā ar 30 planētas labākajiem šī sporta veidu pārstāvjiem 15 kilometru distanci veiks arī Rastorgujevs.

Kā zināms, masu startu bija plānots aizvadīt jau svētdien, taču biezās miglas dēļ tas tika pārceltas uz pirmdienu. Tomēr laika apstākļi neuzlabojās arī pirmdien, kā rezultātā biatlona sacensības pārcēla uz šodienu.

Miglas dēļ uz šodienu nācās pārcelt arī pirmdien ieplānotās snovborda krosa sacensības vīriešiem.

Līdz šim Rastorgujevs Pasaules kausa ieskaitē šajā distancē startējis vien divas reizes karjerā.

Pirms tam Rastorgujevs ieņēma 17.vietu sprintā, pāris dienas vēlāk ierindojās augstajā devītajā vietā iedzīšanā, bet individuālajā distancē viņam nācās samierināties ar 33.vietu.

Vēl pirms četriem gadiem Vankūverā Latviju biatlonā pārstāvēja deviņi sportisti, bet šoreiz viņu skaits sarucis līdz minimālajiem diviem. Īpaši sāpīgi tas bija vīriešiem - līdz iespējai, lai Sočos varētu startēt četri sportisti, pietrūka 21 punkta Nāciju kausa ieskaitē, vai arī katram sportistam būtu bijis jāfinišē par pāris vietām augstāk pasaules čempionātā.

Rastorgujevs vēl junioru vecumā tika uzskatīts par ļoti talantīgu sportistu, bet pieaugušo konkurencē viņš sevi pa īstam apliecinājis vien pēdējās divās sezonās. Šobrīd 25 gadus vecais sportists pērn Pasaules kausa posmā Sočos spēja izcīnīt ceturto vietu individuālajā distancē, bet šī gada sākumā bija ceturtais arī Oberhofā notikušajās iedzīšanas sacensībās. Nedēļu pirms Soču Olimpiādes Rastorgujevs triumfēja Eiropas čempionāta 20 kilometru distancē, parādot, ka ir lieliskā sportiskajā formā. 2014.gadā ir viņa otrās olimpiskās spēles.

Kopumā tiks sadalīti septiņi medaļu komplekti.

Olimpisko spēļu notikumiem visas dienas garumā var sekot līdzi Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā un "Viasat" sporta kanālos.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.

Komentāri