Prūsis: Bobslejisti un skeletonisti slidu slīdamības jautājumos sasnieguši griestus, Mixnews.lv

Prūsis: Bobslejisti un skeletonisti slidu slīdamības jautājumos sasnieguši griestus

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 18. februārī plkst. 10:56

Latvijas bobslejisti un skeletonisti slidu slīdamības jautājumos ir sasnieguši savus griestus, tāpēc nākotnē vajadzētu piesaistīt metālapstrādes ekspertus, uzskata Latvijas bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis, ziņo LETA.

Prūsis uzskata, ka Soču olimpiskajās spēlēs mājinieku krievu piloti brauc tiešām labi, bet cer, ka godīga cīņa būs arī slieču jautājumos. Tomēr trenerim ir aizdomas, ka tā gluži nav.

"Šajā punktā neko nevaru ietekmēt. Tās ir tikai aizdomas, un man nav nekādu pierādījumu, tomēr dažas lietas dara bažīgu un uzmanīgu," latviešu žurnālistiem teica Prūsis. "Tās ir lielo kungu spēles, bet mēs kā maziņie varam paskatīties tikai galda galā."

Kā atzina Prūsis, jautājums ir par atļautu vai pat neatļautu slidu slīdamības uzlabošanu. "Šajā jautājumā esam tīri, nevainīgi un primitīvi - tālu aiz vadošajiem. Bobslejisti un arī skeletonisti godīgā cīņā griestus ir sasnieguši, bet, ja gribam iet tālāk, vajadzētu iesaistīt palīgus no malas, lai rezultātu uzlabotu, ne tikai skrienot un cilājot svarus, bet arī slieču slīdamībā. Viss, kas nav aizliegts, ir atļauts - nevis šmaukties, bet uzlabot rezultātus."

Prūsis teica, ka slieču pārbaudes ir formālas un Latvijai būtu nepieciešams piesaistīt metālapstrādes un pat ķīmijas speciālistus. "Kad pirms starta bobsleja slieces tiesneši apstrādā ar smilšpapīru, tās izskatās dažādas, kaut materiālam būtu jābūt vienādam," novērojis Prūsis. "To redzu vizuāli, bez pierādījumiem - citam no smilšpapīra slidas ir vairāk sabojātas, citam nemaz. Nevajag daudz, pietiek ar to, ka tas vienā braucienā dotu pusotru, divas desmitdaļas."

Skeletona treneris Dainis Dukurs pagājušajā nedēļā izteicās, ka pēc apstrādes ar smilšpapīru Sočos problēmas esot bijušas amerikāņu skeletonistiem, bet tiesneši nav bijuši pietiekami drosmīgi, lai pārkāpējus diskvalificētu.

"Amerikāņu slidas atkal neņēma smilšpapīrs, un nākamajā ciklā vai nu par šādiem brīnumiem jādiskvalificē, vai mums jāiet tāds pat ceļš, citādāk tiešām nebūsim konkurētspējīgi," stāstīja D.Dukurs. "Ir lietas, ko daži nedara līdz galam godīgi - [sieviešu sacensībās bronzu izcīnījušajai amerikānietei Keitijai] Ūlanderei bija lielas problēmas, bet nevienam nepietika drosmes viņu diskvalificēt. Turpmāk tā nedrīkstētu būt."

"Tomēr pagaidām mēs varam tikai saspļaut plaukstās un dot virsū. Kādas ir manas zināšanas un pieredze, esam olimpiskajām spēlēm sagatavojušies, kā bijām plānojuši," Prūsis izteicās pirms gaidāmajām četrinieku sacensībām. Kā zināms, pirmdien noslēdzās bobsleja divnieku sacensības, kurās Oskara Melbārža ekipāža izcīnīja piekto vietu, bet Oskars Ķibermanis ierindojās 16.pozīcijā.

Komentāri