Rastorgujevs izcīna 14.vietu vietu masu startā, Mixnews.lv

Rastorgujevs izcīna 14.vietu vietu masu startā

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 18. februārī plkst. 13:38

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs otrdien Soču olimpisko spēļu masu starta sacensībās izcīnīja 14.vietu, ziņo LETA.

Pirmajā šaušanā guļus Rastorgujevs nepieļāva nevienu kļūdu, kas pirms otrās šaušanas ļāva ierindoties devītajā vietā, taču pēc otrās šaušanas viņam vienas pieļautas kļūdas dēļ vajadzēja slēpot vienu soda apli. Tomēr Latvijas biatlonista solis distancē bija ļoti ātrs, kas pirms trešās šaušanas, kura bija stāvus, ļāva pakāpties līdz pat septītajai vietai.

Rastorgujevs arī šajā šaušanā pieļāva vienu kļūdu, izkrītot ārpus labāko desmitnieka.

Vēl pirms pēdējās šaušanas Latvijas labākais biatlonists pakāpās uz desmito pozīciju, no līderiem atpaliekot pusminūti. Pēdējā šaušanā Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu, kas atņēma cerības cīnīties par augstākajām vietām masu starta sacensībās.

Tikmēr fotofinišā uzvaru izcīnīja Ēmils Hegle Svendsens no Norvēģijas, par mata tiesu apsteidzot francūzi Martēnu Frukadu, kurš iepriekš bija labākais iedzīšanā un individuālajā distancē.

Rastorgujevs no Svendsena atpalika par vienu minūti un 24 sekundēm.

Zīmīgi, ka pēc pirmās šaušanas, kurā Frukads pieļāva vienu kļūdu, Francijas sportists atkrita uz trešo desmitu, taču viņa solis trasē bija ļoti ātrs.

Tikmēr bronzu ieguva čehs Ondrejs Moravecs, kurš iepriekš izcīnīja sudrabu iedzīšanas sacensībās. Čehijas biatlonists uzvarētājam zaudēja 13,8 sekundes.

Ceturtajā vietā finišu sasniedza Slovēnijas pārstāvis Jakovs Faks, bet piektais bija krievs Jevgēņijs Garaņičevs.

Savukārt pieredzējušais norvēģis Ūle Einārs Bjērndālens šoreiz bija tikai 22.pozīcijā.

Kā zināms, masu startu bija plānots aizvadīt jau svētdien, taču biezās miglas dēļ tas tika pārceltas uz pirmdienu. Tomēr laika apstākļi neuzlabojās arī pirmdien, kā rezultātā biatlona sacensības pārcēla uz šodienu.

Līdz šim Rastorgujevs Pasaules kausa ieskaitē šajā distancē startējis vien divas reizes karjerā.

Pirms tam Rastorgujevs ieņēma 17.vietu sprintā, pāris dienas vēlāk ierindojās augstajā devītajā vietā iedzīšanā, bet individuālajā distancē viņam nācās samierināties ar 33.vietu.

Vēl pirms četriem gadiem Vankūverā Latviju biatlonā pārstāvēja deviņi sportisti, bet šoreiz viņu skaits sarucis līdz minimālajiem diviem. Īpaši sāpīgi tas bija vīriešiem - līdz iespējai, lai Sočos varētu startēt četri sportisti, pietrūka 21 punkta Nāciju kausa ieskaitē, vai arī katram sportistam būtu bijis jāfinišē par pāris vietām augstāk pasaules čempionātā.

Rastorgujevs vēl juniora vecumā tika uzskatīts par ļoti talantīgu sportistu, bet pieaugušo konkurencē viņš sevi pa īstam apliecinājis vien pēdējās divās sezonās. Šobrīd 25 gadus vecais sportists pērn Pasaules kausa posmā Sočos spēja izcīnīt ceturto vietu individuālajā distancē, bet šī gada sākumā bija ceturtais arī Oberhofā notikušajās iedzīšanas sacensībās.

Nedēļu pirms Soču Olimpiādes Rastorgujevs triumfēja Eiropas čempionāta 20 kilometru distancē, parādot, ka ir lieliskā sportiskajā formā. 2014.gadā ir viņa otrās olimpiskās spēles.

Komentāri