Par izcīnīto piekto vietu Melbārdis un Dreiškens var saņemt naudas balvu līdz 13 830 eiro katrs, Mixnews.lv

Par izcīnīto piekto vietu Melbārdis un Dreiškens var saņemt naudas balvu līdz 13 830 eiro katrs (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 18. februārī plkst. 13:56

Latvijas sportisti Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens par izcīnīto piekto vietu bobsleja divnieku sacensībās XXII Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos katrs var saņemt līdz 13 830 eiro pēc nodokļu nomaksas, ziņo LETA.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru bobslejistu treneri un apkalpojošais personāls kopā var saņemt līdz 13 830 eiro.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Latvijas bobsleja pilota Melbārža pilotētais divnieks pirmdien izcīnīja piekto vietu Soču olimpiskajās spēlēs. Pirms noslēdzošā brauciena Melbārdis kopā ar stūmēju Daumantu Dreiškenu bija dalītā piektajā vietā, jo tāds pats laiks summā bija arī krievam Aleksandram Kasjanovam.

Tomēr ceturto braucienu Kasjanovs veica ļoti labi, kamēr latviešiem brauciens nebija pats veiksmīgākais, no krieva atpaliekot par 18 sekundes simtdaļām. Taču pēc tam vairākkārt trasē kļūdījās kanādietis Džastins Kripss, kurš summā atkrita uz sesto vietu, bet latviešu divnieks aizsteidzās viņam priekšā, summā iegūstot piekto vietu.

Ceturtajā braucienā Melbārdis uzrādīja astoto labāko rezultātu. Vankūveras olimpiskajās spēlēs pirms četriem gadiem Latvijas labākais pilots bija Jānis Miņins, kuram brīžiem konkurenci sagādāja Edgars Maskalāns, bet tagadējie piloti Melbārdis un Ķibermanis vēl pat nebija sēdušies pie kamanu vadības.

Tomēr Miņinu neilgi pēc ierašanās Vankūverā skāra veselības problēmas, no kurām viņš nepaguva atlabt, un šajās sacensībās uz starta izgāja vien Maskalāns. Nākamo sezonu Latvijas izlase iesāka ar tādu pat pilotu sastāvu, tomēr startēja vien Eiropas kausa posmos, un 2011.gada sākumā pēc konflikta Miņins pameta Latvijas izlasi, un vēlāk izrādījās, ka tas nozīmē arī viņa karjeras beigas. Savukārt Maskalāns traumu dēļ karjeru beidza 2012.gada rudenī.

Patlaban 25 gadus vecais Melbārdis bobslejista karjeru sāka kā stūmējs un bija plānojis startēt Vankūveras Olimpiādē, tomēr pēc tam, kad neveselais Miņins, cenšoties atgriezties trasē, bija piedzīvojis smagu kritienu, kurā arī pats Melbārdis guva smadzeņu satricinājumu, ekipāža no sacensībām tika atsaukta.

Pēc šīm sacensībām Melbārdis pievērsās pilota karjerai, un viņa izaugsme bijusi galvu reibinoša, kas šobrīd sportistu jau ļauj saukt par vienu no labākajiem pasaulē. Viņš ir divkārtējs pasaules junioru čempions un spējis uzvarēt trijos Pasaules kausa posmos.

Komentāri 1
LOj818Slpirms 5 gadiem
I guess finding useful, reliable intmioafron on the internet isn't hopeless after all.