Onskulis: Nav nozīmes vietai, ja tiek zaudēts daudz laika, Mixnews.lv

Onskulis: Nav nozīmes vietai, ja tiek zaudēts daudz laika

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 19. februārī plkst. 12:51

Olimpiskajās spēlēs riskē visi sportisti, jo galvenā ir iespējami augstāka izcīnītā vieta, pēc Soču Olimpiādes milzu slaloma sacensību pirmā brauciena, kurā tika piedzīvota izstāšanās pie vieniem no pēdējiem vārtiem, atzina jaunais Latvijas kalnu slēpotājs Mārtiņš Onskulis.

Pirmajā sacensību trasē Onskulis aizvadīja kopumā stabilu nobraucienu, tomēr vienos no pēdējiem vārtiem izstājās un palika bez ieskaitīta rezultāta, ziņo LETA.

"Bija labi, varēja vēl nedaudz labāk, bet izgāju uz risku. Vietā, kurā izstājos, no trases izbrauca arī vadošie sportisti - nebija ļoti sarežģīti, bet iepriekšējam mietam uzbraucu nedaudz par taisnu virsū," kalnu slēpošanas īpatnības skaidroja sportists. "Kļūda tika pieļauta jau vairākus mietus iepriekš - šajā trasē nebija viena ritma un katrs miets jāizbrauc atsevišķi, nevis vienā ritmā. Pirms izšķirošā mieta vairākus mietus varēja izbraukt taisnāk, bet to vajadzēja paņemt ar lielāku uzgājienu, ko neizdarīju."

Onskulis atzina, ka nekā negaidīta trasē nebija un pēc apskates visi vārti tikuši iegaumēti. "Vienīgās izmaiņas varēja būt sniegā, tomēr kopumā izstāšanās ir paša kļūda."

Jaunais Latvijas sportists stāstīja, ka gaidījis sarežģītāku trasi.

"Biju gaidījis, ka trase būs sarežģītāka, kādas ir Pasaules kausos. Pēc rezultātiem var redzēt, ka pirmais trīsdesmitnieks ir ļoti blīvs, vienīgi Teds Ligetijs atrāvies," pirmā brauciena rezultātus komentēja sportists.

"Gribēju nobraukt ar labu rezultātu. Ceru, ka tas izdosies slalomā. Vēlos nobraukt divus ļoti labus braucienus, tad var sanākt visādi," par mērķiem otrajā distancē, kurā viņš startēs nedēļas beigās, teica Onskulis. "Nav nozīmes ciparam (vietai), ja tas ir ar lielām sekundēm, tāpēc riskēšu. Olimpiādē riskē arī vadošie čaļi, jo galvenais ir uzvara, bet piektā, desmitā, piecpadsmitā vieta neko neizsaka. Šeit nav kā Pasaules kausā, kur viņiem jākrāj punkti, lai uzvarētu kopvērtējumā. Šeit var droši riskēt, un domāju, ka to dara visi."

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka valsts labākais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks pirmajā milzu slaloma braucienā trešdien finišēja pēc minūtes un 27,80 sekundēm, kas viņam dod 47.vietu 79 braucienu veikušo sportistu konkurencē.

Latviju pirmoreiz kalnu slēpošanā pārstāv uzreiz pieci sportisti, turklāt viņi visi to paveikuši pašu spēkiem, izpildot nepieciešamos kvalifikācijas normatīvus. Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.

Foto: infoski.lv

Komentāri